10 Bin TL Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

0
2251

10 bin TL tutarında ihtiyaç kredisini kefil sormadan veren bankalar, banka müşterilerinin profillerine göre herhangi bir belge istemeden de kredi kullanımına olanak tanıyabilmektedirler. 10 bin TL kefilsiz ihtiyaç kredisi seçenekleri sunan bazı bankalar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Akbank
 • com
 • Aktifbank
 • Halkbank
 • Nkolay Kredi
 • Türkiye İş Bankası
 • Odeabank
 • Garanti Bankası
 • TEB

Bu bankaların her biri farklı şartlar göz önünde bulundurularak kefilsiz kredi verebilmektedir. Bu kredi olanakları içerisinde herhangi bir teminat gösterme durumu bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra, maaş bordrosu, gelir belgesi gibi talepler de olmamaktadır.

Bu şekilde kredi verilmesi için bankaların ortak olarak belirledikleri tek şart, kredi sicil notunun iyi seviyede olmasıdır. Yani daha önce kullanılan kredilerin ödemelerinde problem oluşmamış olması en önemli kriter olarak alınmaktadır.

Akbank Kefilsiz Kredi Kullanım Seçenekleri Nelerdir?

Akbank kefilsiz kredi kullanım seçenekleri, müşteri profiline ve müşterinin banka geçmişine göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak kullanım seçenekleri içerisinde şunlar yer almaktadır:

 • Maksimum 60 aya kadar vade seçenekleri bulunmaktadır.
 • Maksimum 100.000 TL kredi kullanımına izin verilmektedir.
 • Herhangi bir kefil ve teminat gösterilmesine gerek duyulmamaktadır.
 • Kredi tahsis ücreti olarak alınan tutar, finansman üzerinden %0,5 olacak şekilde hesaplanmaktadır.
 • Şubelere gitmeden, mobil uygulama üzerinden ya da SMS yoluyla kredi başvurusu yapılabilmektedir.

Akbank kredi olanakları olarak bilinen bu seçenekler, kişilerin kefilsiz kredi kullanımına uygun olmaması halinde kefil ya da gelir belgesi istenerek aynı şartlar dahilinde uygulanabilmektedir.

Enpara.com Kolay Kredi Kullanımı

Enpara.com ile kredi kullanımındaki kolaylıklar, öncelikle herhangi bir şubeye gitmeden kredi kullanımı olanağı sunması olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra kredi kullanmak isteyenlerden hiçbir belge talep etmeden kredi finansmanını sağlaması nedeniyle, kolay kredi kullanılan bankalar arasında yer almaktadır.

10 bin TL kefilsiz ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenlerin, bu banka üzerinden evraksız işlem yapmaları mümkün olmaktadır. İhtiyaç kredisi kapsamında değerlendirilen bu krediler için belirlenen maksimum limit, 60.000 TL olmaktadır.

Enpara.com üzerinden kullanılan kredilerin, maksimum 60 aya kadar taksitlendirilmesi mümkündür. Taksit seçeneklerine göre değişmesi ile birlikte genel uygulanan faiz oranının %1,09 olduğu bilinmektedir.

Aktifbank Kefilsiz Kredi Verir Mi?

Aktifbank ile kefilsiz kredi kullanmak, belirli kriterler ile mümkün olmaktadır. Kişilerin eski kredi borçlarının olmaması, banka tarafından verilen maksimum limitin aşılmaması şartlarının sağlanması ile kefilsiz kredi kullanımı mümkün olmaktadır.

Aktifbank üzerinden kullanılan kefilsiz kredilerde, 3 aydan 60 aya kadar vade seçenekleri bulunmaktadır. Maksimum 60.000 TL tutarına kadar kullanılan kredilerin vade seçenekleri, faizler üzerinde belirleyici olmaktadır.

Aktifbank ile kredi kullanmak için şubelere gitmeden, internet sistemi üzerinden başvuru yapılabilmektedir. Yapılan online başvuruların olumlu olması halinde banka yetkilileri tarafından kredi kullanım durumu ile ilgili bilgilendirme yapılmaktadır.

Halkbank İhtiyaç Kredileri

Halkbank İhtiyaç kredilerinin kullanımı, bankanın müşterilerine yönelik farklı teklifler ile sunulmaktadır. Fakat bankadan ilk defa kredi kullanacaklar için uygulanmakta olan şartlar şu şekilde olmaktadır:

 • Maksimum 60 aya kadar vade seçenekleri tercih edilebilmektedir.
 • Kredi tutarının 1.000 TL ile 100.000 TL tutarları arasında olması gerekmektedir.
 • Ortalama olarak uygulanan faiz oranının %1,07 olduğu bilinmektedir.

Sunulan bu olanaklar ile Halkbank üzerinden kolaylıkla kredi kullanılabilmektedir. Fakat kredi kullanımı için müşteri profilinin geçmişinde kredi borcunun bulunmaması gerekmektedir. Aksi durumda hem gelir durumunun beyanı hem de teminat bedeli talep edilebilmektedir.

10 bin TL kefilsiz ihtiyaç kredisi kullanmak için Halkbank başvurusu yapacak müşterilerin, eski borçlarını ödemeleri ve bunun ardından kredi başvurusunda bulunmaları önerilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz