3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar 2020

0
13132

3 ay erteleme geri ödeme olanağı ile kredi veren bankalar, müşterilerin profillerine ve kredi kampanyalarına göre bu fırsatları sunmaktadırlar. 3 ay ertelemeli kredi ödemelerine olanak tanıyan bazı bankalar şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Halk Bankası
  • QNB Finansbank
  • Denizbank
  • Vakıfbank
  • TEB
  • ING Bank

Bu bankalar, ihtiyaç kredisinden ziyade konut ve taşıt kredilerinde kampanya olanakları olarak farklı geri ödeme planları sunmaktadırlar. Örneğin araç kredi kullanımlarında, finansman sağlandıktan 3 ay sonra ödeme yapılmasına yönelik ödeme planları oluşturulabilmektedir.

Erteleme olanakları kredi kullanımının başında olduğu gibi, ara taksitlerde de olabilmektedir. Aylık ödemesi 700 TL olan bir kredinin bir ay atlatılması ile bir sonraki ay 1400 TL ödenecek şekilde planlanması mümkün olmaktadır.

3 Ay Ertelemeli Kredilere Nasıl Başvuru Yapılır?

3 ay ertelemeli kredilerin başvuruları, öncelikli olarak bankalara göre değişiklik göstermektedir. Bankaların başvuru şekillerine bağlı olarak kredi seçenekleri tercih edilebilmektedir.

Bankaların hangi kredilerinin kullanılacağı da önem arz etmektedir. Örneğin ticari kredi veren bankalara yapılacak başvuruların bireysel olması gerekmektedir. Fakat taşıt kredisi, ihtiyaç kredisi gibi kredi kullanımlarında SMS yoluyla da ön başvuru yapılabilmektedir.

Banklarda yapılan kredi başvuruları esnasında ertelemeli ödeme planı talep edildiği banka yetkililerine iletilmesi gerekmektedir. Banka yetkilileri süreç ile ilgili detaylı bilgiyi sunarak, ödeme planını kredi finansmanını sağlamadan önce oluşturabilmektedir.

Vakıfbank 3 Ay Ertelemeli Kredi Ödemesi Nasıl Yapılır?

Vakıfbank üzerinden 3 ay ertelemeli kredi ödemesi, öncelikli olarak kredi kullanım şartlarına bağlı olarak belirlenmektedir. Bu ödemelerde banka tarafından farklı faiz uygulamaları yapılabilmektedir.

3 ay ertelemeli kredi veren bankalar içerisinde bulunan Vakıfbank, kredi finansmanının sağlanmasının ardından geri ödemelerin üç ay sonrasında başlatılmasına izin vermektedir. Bu süreçte uyguladığı faiz oranı, değişikliğe uğratılmadan %1,12 olarak belirlenmektedir.

Ertelemeli kredilerin faizleri, standart ödemelerden daha fazla olabilmektedir. Bankalar erteleme durumunda oluşan açıkları faizler üzerinden kapattıkları için daha düşük faiz oranları ile ertelemeli ödeme yapmak mümkün olmamaktadır.

QNB Finansbank 3 Ay Ertelemeli Kredi Nasıl Kullanılır?

Finansbank 3 ay ertelemeli kredi kullanımı, kredi başvurusu esnasında banka yetkililerine iletilmesi ile planlanmaktadır. Kredi kullanımının ardından geri ödemelerin 3 ay sonrasında başlatıldığı kredilerde her ay için %0,89 oranında faiz uygulaması bulunmaktadır.

Finansbank üzerinden kredi kullanmak isteyenlerin hem SMS üzerinden hem de bankanın çağrı merkezleri üzerinden başvuru yapmaları mümkün olmaktadır. SMS için, 5030 numaralı hatta T.C kimlik numarası yazılarak SMS gönderilmesi gerekmektedir.

SMS gönderiminin ardından banka yetkilileri, müşteriler ile iletişime geçmekte ve kredilerin geri ödeme planları hakkında detaylı bilgilendirme yapabilmektedirler. Bunun yanı sıra, 0850 220 8 573 numaralı hat üzerinden de kredi kullanım başvurusu yapılabilmektedir.

3 Ay Ertelemeli Kredi Nerelerde Tercih Edilir?

Bankalar tarafından sunulmakta olan ertelemeli kredi olanakları, farklı alanlarda kullanılan krediler için geçerli olmaktadır. İhtiyaç kredilerinden çok şu alanlarda kredi kullanımlarının geri ödemelerinin ertelenmesine ihtiyaç duyulmaktadır:

  • Ev kredileri
  • Dönemsel ihtiyaç kredileri
  • Araç kredileri
  • Ticari krediler

Bu krediler, daha uzun vadeli ödemeler oldukları için ertelemeler avantaj sağlamaktadır. Fakat kısa vadeli olan kredilerde ertelemeler ekstra faiz oluşturması nedeniyle tercih edilmemektedir.

3 ay ertelemeli kredi seçenekleri, özellikle acil kredi kullanımları için önemli avantajlar sunmaktadır. Kredi kullanımına acil ihtiyaç olması ve ödemelerin hemen yapılamayacak olması halinde ertelemeli ödemelere başvurulmaktadır.

Ticari kredilerde ise özellikle nakit akışı konusunda zamana ihtiyaç duyulan ara dönemlerde erteleme durumu söz konusu olabilmektedir. Bu gibi durumlarda da 3 ay, 4 ay ya da 6 ay gibi ödeme erteleme planları yapılmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz