İçeriğe geç

Adana Kent Kart Bakiye Sorgulama

  Adana ilinde yaşayan vatandaşlar şehir içi toplu taşıma araçlarında Adana Kent Kart kullanmaktadırlar. Bu kart ile ulaşım sırasında ödeme yapmak daha kolaydır. Kartta var olan bakiyeyi sorgulamak için makalemizin devamını okuyabilirsiniz.

  İçindekiler

  Adana Kent Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Adana kent kart bakiyesini sorgulamak için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz.

  • Kart dolum noktalarından Adana Kent Kart Bakiye Sorgulama
  • İnternet Sitesi Üzerinden Adana Kent Kart Bakiye Sorgulama
  • Mobil Uygulama ile Adana Kent Kart Bakiye Sorgulama
  • NFC Özelliği ile Adana Kent Kart Bakiye Sorgulama

  Kart dolum noktalarından Adana Kent Kart Bakiye Sorgulama

  Adana Kent kart kullanıcıları bakiye sorgulama işlemlerini kart dolum noktalarında rahatlıkla yapabilirler. Tek yapmaları gereken en yakın kart dolum noktasına gitmektir.

  İnternet Sitesi Üzerinden Adana Kent Kart Bakiye Sorgulama

  Kent kartın kurumsal internet sitesine girerek bakiye sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için siteye girdikten sonra ekranın sağında bulunan ‘Online İşlemler‘ menüsüne tıklayın. Daha sonra ‘Kentkart İşlemleri‘ menüsünden bilgilerinizle giriş yaparak bakiyenizi görüntüleyebilirsiniz.

  Mobil Uygulama ile Adana Kent Kart Bakiye Sorgulama

  Bakiye sorgulama işlemleri arasında en çok kullanılan ve tercih edilen mobil uygulamadır. Mobil uygulama ile kent kart bakiye sorgulama işlemini büyük küçük herkes kolay bir şekilde yapabilir. Üstelik zaman ve mekan değiştirmeye gerek kalmadan her an her yerde yapılabilir. Mobil uygulama sayesinde istediğinizde bakiye sorgulaması yaparak yolculuğunuza aksamadan devam edebilirsiniz.

  Play store – Kent Kart Mobile uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App store – Kent Kart Mobile uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  Yukarıdaki bağlantılardan mobil uygulamayıs indirebilirsiniz. Kartınızın üzerinde bulunan ulaşım numarasını girerek bakiyenizi sorgulayabilirsiniz.

  NFC Özelliği ile Adana Kent Kart Bakiye Sorgulama

  Kent Kart kullanıcısıysanız ve NFC özelliği olan akıllı telefonunuz varsa telefonunuzu Kentkart’a dönüştürebilirsiniz. Böylece kart taşımadan telefonunuzu kullanarak toplu taşıma araçlarında ödeme yapabilirsiniz. Ayrıca bu yöntem ile bakiye sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. NFC özelliğini açarak kartınıza yaklaştırmanız yeterlidir. Kalan bakiyenizi görebilirsiniz.

  KentKart bir çok ilde kullanılmaktadır. Adana dışında kullanıldığı diğer iller şu şekildedir:

  Bandırma, Burdur, Çanakkale, Edirne, Ereğli, Hatay, İnegöl, Kastamonu, Kocaeli, Manisa, Mersin, Muğla, Niğde, Sivas, Yozgat