Akbank Direkt Kredi

0
11980

Akbank Direkt Kredi hizmeti, belirli limitlerle kredi kullanmak isteyenlerin işlemlerini daha hızlı yapmalarına yönelik sunulmakta olan bir hizmettir. Akbank Direkt Kredi hizmeti kapsamında evrak ve kefil olmadan işlem yapılması mümkün olmaktadır.

Akbank, kendi müşterilerine sunduğu bu olanakları farklı banka müşterilerine de açmakta olup belirli kriterler oluşturmaktadır. Sunulan kredi finansmanını güvence altına almak adına belirlenen bu kriterlerin sağlanması halinde herhangi bir gelir belgesi talep edilmeden işlem yapılmasına izin verilmektedir.

Akbank Direkt Kredi kullanımları aynı zamanda şubeye gitmeden yapılabilmektedir. İnternet üzerinden yapılan başvuruların değerlendirilmesi sonucunda müşteri yetkilileri tarafından irtibat kurulmakta ve kısa sürede kredi kullanmak mümkün olmaktadır.

Akbank Direkt Kredi Kullanım Koşulları Nelerdir?

Akbank Direkt Kredi kullanımı için belirlenen koşullar, bu kampanya içerisinde geçerli olmaktadır. Kredi kullanım koşulları olarak bilinen olanaklar şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Maksimum 40.000 TL tutarında kredi kullanımına olanak sunulmaktadır.
  • Aylık faiz oranı %1,16 olarak uygulanmaktadır.
  • 60 aya kadar vade seçenekleri kullanılabilmektedir.
  • Başvuru yapacak kişinin 18 yaşını doldurma şartı bulunmaktadır.

Bu koşullar dahilinde banka tarafından kefil veya farklı bir evrak talep edilmeden kredi kullanım olanağı sunulmaktadır. Kredi kullanmak isteyen müşterilerin ilgili koşulları kabul etmeleri halinde başvuruları alınmaktadır.

Kredi koşullarının kabul edilmesi ön başvuru sürecinde yapılan işlemlerde belirtilmektedir. Ön başvuru yapmış olan bir müşterinin, bankanın sunmuş olduğu yukarda belirtilen koşulları kabul ettiği varsayılmaktadır.

Akbank Direkt Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Akbank Direkt kredi hesaplama, bankanın internet sitesi üzerinde yapılmaktadır. Bu hesaplama sürecinde, aylık ödemelere ilişkin bilgilere ulaşılabilmektedir. Vade seçenekleri, kullanılan kredi limiti ve faiz oranı dikkate alınarak bir hesaplama yapılmaktadır.

Örneğin; 40.000 TL tutarında kredi kullanmak isteyen bir müşterinin 60 aylık vade seçeneğini seçmesi sonucunda uygulanan faiz oranı %1,16 olması nedeniyle, aylık olarak yapılacak ödemelerin 987,75 TL olduğu bilinmektedir.

Akbank Direkt Kredi kullanmak isteyen müşterilerin, geri ödeme planlarını oluşturmadan önce bu hesaplamaları yaparak aylık ödemelerin ortalama olarak ne kadar olacağını görmeleri ve bu doğrultuda geri ödeme planı oluşturmaları önerilmektedir.

Akbank Direkt Kredi Başvuruları Nasıl Yapılır?

Akbank Direkt Kredi başvuruları, müşterilerin isteğine bağlı olarak hem internet üzerinden hem de şubeden yapılabilmektedir. Fakat internet üzerinden yapılan işlemler daha hızlı bir şekilde sonuç verdiği için çoğunlukla internet başvurusuna öncelik verilmektedir.

İnternet üzerinden başvuru yapmak isteyenler eğer Akbank müşterisi değillerse yeni bir profil oluşturmaları ve kimlik bilgilerini doğru bir biçimde girmeleri gerekmektedir. Akbank müşterileri içinse bilgilerin var olması nedeniyle yalnızca internet bankacılığı şifresinin alınması yeterli olmaktadır.

İnternet üzerinden yapılmakta olan başvuru işlemleri, ön başvuru olarak kabul edilmektedir. Yapılan ön başvurunun değerlendirilmesi ve olumlu sonuçlanması halinde bankanın müşteri danışmanları tarafından ilgili müşteriler ile iletişim kurulmaktadır.

Müşteri danışmanları ile yapılan görüşmeler, başvuru sürecinin son aşaması olarak bilinmekte olup evrakların tamamlanması ve ön başvuru sürecinde verilen bilgilerin doğruluğunun teyit edilmesi amacıyla yapılmaktadır.

Akbank Kredisi Faiz Oranları Nasıldır?

Akbank kredilerinin faiz oranları, kullanılan kredi limitlerine göre değişiklik göstermektedir. Bunun yanı sırra vade seçenekleri ya da geri ödeme planları da faiz oranlarının değişmesine neden olmaktadır.

Bankanın uygulamakta olduğu ortalama faiz oranı %1,16 olarak bilinmektedir. Bu oranın 24 ay ve 60 ay arası vade seçenekleri için uygulandığı bilinmektedir. Diğer ödeme planlarında daha farklı faiz oranları da uygulanabilmektedir.

Akbank Direkt Kredi faiz oranları standart olmakla birlikte bazı durumlarda müşteri profillerine göre değişiklikler oluşabilmektedir. Bu değişiklikler bankanın müşteri ile kurduğu güven ilişkileri üzerinden değerlendirilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz