İçeriğe geç

Akbil Bakiye Sorgulama

  İstanbul kart olarakta bilinen akbil ile İstanbul ilinde şehir içi toplu taşıma araçlarına binerken, kolayca ödeme yapabilirsiniz. Şehir içi ulaşımda kullanılan akbilin bakiyesinin yeterli olması önemlidir. Yetersiz bakiye hatası almamak için düzenli olarak bakiye sorgulama yapmalı, gerektiğinde bakiye yüklemelisiniz.

  İçindekiler

  Akbil Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Akbilinizi sorunsuz kullanabilmek için düzenli olarak bakiye yüklemesi yapmanızda fayda vardır. Bakiyenizin ne kadar kaldığını öğrenebilmeniz için Akbil Bakiye Sorgulama yollarından birisini kullanabilirsiniz. Böylece ulaşım sırasında sorun yaşamazsınız.

  • İnternet sitesi üzerinden Akbil Bakiye Sorgulama
  • Mobil uygulama ile Akbil Bakiye Sorgulama
  • NFC sistemi ile Akbil Bakiye Sorgulama
  • İstanbul kart dolum noktaları ile Akbil Bakiye Sorgulama

  İnternet sitesi üzerinden Akbil Bakiye Sorgulama

  Akbilinizde kalan bakiyeyi öğrenmek için bir bilgisayar yada akıllı telefonunuz yardımıyla İstanbul Kart’ın resmi internet sayfasına girmeniz yeterlidir. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak internet sayfasını açın ve sisteme giriş yapın. Sistemden ilgili sayfaya gelerek kart bilgilerinizle kalan bakiyeyi görebilirsiniz.

  İstanbul Kart Bakiye Sorgulama için tıklayınız.

  Mobil Uygulama ile Akbil Bakiye Sorgulama

  İstanbulkart mobil uygulamasını kullanarak akbilinizde kalan bakiye miktarını öğrenmeniz mümkündür. Bunun için akıllı telefonunuza uygulama mağazasından İstanbulkart mobil uygulamasını indirin. İndirme işlemi bittikten sonra kullanıcı bilgilerinizle giriş yapın. Artık akbilinizle ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Üstelik bunu zaman ve mekan fark etmeden her yerde her zaman yapabilirsiniz.

  Android için İstanbulkart Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  IOS kullanıcıları için İstanbulkart Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  NFC ile Akbil Bakiye Sorgulama

  Eğer telefonunuz NFC uyumlu ise bu özelliği kullanarak Akbil Bakiye Sorgulama yapabilirsiniz. Telefonunuzun NFC özelliğini aktif edip kartınızı okutmanız yeterlidir. Hatta akbilinizi telefonunuza tanımlayıp, telefonunuzu akbil olarak kullanabilirsiniz.

  Akbil kart dolum noktaları ile Akbil Bakiye Sorgulama

  İstanbul kart dolum noktalarında kartınızı okutarak kolayca Akbil Bakiye Sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Akbil Bakiye Yükleme Nasıl Yapılır?

  İstanbul karta bakiye yükleme işlemi, mobil uygulama üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Uygulama üzerinden bakiye yükleme işlemini gerçekleştirmek için anlaşmalı bankalardan birinin müşterisi olmanız gerekmektedir. Kurum neredeyse tüm bankalarla anlaşma sağlamış durumdadır. Banka kartı ve kredi kartı ile bakiye yükleme işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca Fast Pay kullanıcıları da bakiye yükleme işlemini bu uygulama ile yapabilir.