İçeriğe geç

Aksaray Otobüs Kartı

  Aksaray otobüs kartı, Aksaray Belediyesine bağlı olan tüm toplu taşıma araçlarında ve Özel halk otobüslerinde kullanılan şehir içi ulaşım kartıdır. Aksaray otobüs kartının adı Kart68’dir. Kart68 kart okuma cihazına yaklaştırılarak kullanılabilir. Temassız ve akıllı kart ve tek kullanımlık kullan at çeşitleri vardır. Aksaray otobüs kartı ulaşımın daha hızlı, ekonomik ve kolay olmasını sağlar.

  Aksaray Otobüs Kart Tipleri Nelerdir?

  • Tam Kart : Sivil binişler için kullanılan kart
  • İndirimli Kart : Öğrencilerin alabildiği indirimli kişiselleştirilmiş kart
  • Serbest Kart68 : 65 Yaş üstü, Engelli, Refakatçi, Basın Mensubu hak sahiplerinin ücretsiz biniş yaptığı kart
  • Manyetik Bilet : Manyetik Biletler, tek geçiş sağlayan ulaşım kartlardır. Her geçiş için yeni bir tek kullanımlık kart alınması gerekmektedir.

  Aksaray Otobüs Kartı Nasıl Kullanılır?

  Kart68 ile Aksaray’da toplu taşıma araçlarına binebilmek için, toplu taşıma araçları veya istasyonlarında bulunan kart okuma cihazlarına Kart68’i yaklaştırmanız yeterlidir. Ödeme işleminiz anında gerçekleşir. Katınızın türüne göre ödeme miktarı bakiyenizden düşer. Kartınızı kart okuma cihazına tuttuktan sonra ses ve yeşil ışık duyarsınız. Böylece ödemenin gerçekleştiğini anlarsınız. Kart68 ile hızlı ve ekonomik bir şekilde yolculuk yaparsınız. Kartınızda kalan bakiyeyi de kart okuma cihazlarının ekranında veya web sitesinde yer alan Bakiye Sorgulama seçeneği ile görebilirsiniz.

  Aksaray Otobüs Kartı Kayıp ve Çalıntı Durumunda Ne Olur ve İptal Nasıl Yapılır?

  Tam ve İndirim Kartlarınız kırıldığında veya fonksiyonunu kaybettiğinde KART68 İşlem Merkezi’ne kartınız ile başvurunuzu yapabilir, başvuru yaptıktan 48 saat sonra Kart68 İşlem Merkezi’ne giderek eski kartınızın bakiyesini aktarabilirsiniz.

  Kartınız kayıp ise, KART68 İşlem Merkezi’ne kimliğinizle başvurabilir, 48 saat sonra yeni kartınızı KART68 işlem Merkezi’nden alabilirsiniz. Kaybolan kartınızdaki bakiyenizi yeni aldığınız kartınıza aktarabilirsiniz.

  Aksaray Otobüs Kartı Dolum Satış Bayileri Nelerdedir?

  Üye işyerlerinden bakiye yükleme ve kart alımı yapabilirsiniz. Kart dolum ve satış yeri olarak geçerler.

  Güncel listeye ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

  MiniBanko ile Kart68 dolum işlemlerinizi, kağıt para ile rahat ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

  Mini Banko Adreslerimiz;

  • Kent Meydanı
  • Aksaray Şehirlerarası Otobüs Terminali
  • Valilik Binası Yanı Sanayi Köprüsü
  • Toki Salı Pazarı AVM Yanı