İçeriğe geç

Ankara Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Ankara kart kalan bakiye öğrenme işlemleri, başkentte toplu taşıma araçlarını sorunsuz ve hızlı bir şekilde kullanmak isteyenlerin sık sık başvurduğu yöntemlerin başında gelmektedir. EGO Genel Müdürlüğü bünyesinde Ankara’da ulaşımın bel kemiği konumunda olan Ankara Kart, hem başkentliler hem de başkente turistik amaçla gelen yerli ve yabancı ziyaretçiler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Bu nedenle Ankara Kart bakiye sorgulama işlemleri de en çok başvurulan işlemler arasında yer almaktadır.

  Ankara Kart bakiye sorgulama yapmak için başkent genelinde oldukça geniş bir yayılım gösteren Ankara Kart dolum merkezleri tercih edilebilir. Bu merkezlerde yer alan kart okuyuculara sahip olunan kart okutularak kartın içinde ne kadar TL kaldığını ve dolayısıyla kartın bakiyesi ile ne kadar ulaşım aracına binilebileceğini öğrenmek mümkün olmaktadır. Ancak kart dolum merkezi aramakla uğraşmamak isteyenler için EGO Genel Müdürlüğü internet üzerinden de memnuniyet yaratan bir hizmet sunmaktadır. Böylelikle Ankara Kart sahipleri yolculuklarında toplu taşıma kullanmadan önce internet üzerinden çok kolay bir şekilde bakiye bilgilerine erişebilme imkanına sahip olmaktadır.

  Ankara Kart İnternetten Bakiye Sorgulama

  Ankara Kart bakiyesini internetten sorgulama yapmak isteyen başkent kart sahipleri, EGO Genel Müdürlüğü’nün kurumsal internet sitesine giriş yapmalıdır. Kartlarında mevcut durumda ne kadar TL kaldığını öğrenmek isteyen Ankara Kart sahiplerinin yerine getirmesi gereken işlemleri şu şekilde özetlemek mümkündür:

  • ankarakart.com.tr adresini tarayıcınızda açtıktan sonra üye girişi yapın.
  • E-posta ya da cep telefonu bilgilerinin yanı sıra şifrenizi de ilgili alana doğru ve eksiksiz bir biçimde girdikten sonra giriş yap butonuna tıklayın.
  • Daha sonra ana sayfada yer alan online işlemler menüsü üzerinden Ankara Kart bakiyenizde ne kadar TL kaldığını çok kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

  Başkentte toplu taşıma araçlarında kullanılan Ankara kart bakiye sorgulama işlemleri sayesinde ulaşımda hiçbir aksaklık yaşamadan dilediğiniz yere hızlı bir şekilde gidebilir, toplu taşıma araçlarını bakiyenize göre kullanabilirsiniz.

  Ankara Kart Nereden Alınır?

  Ankara kart çıkarmak isteyen kullanıcılar, hemen internet üzerinden www.ankarakart.com.tr adresine üye olup kendilerine en uygun Ankara Kart versiyonlarından birini seçtikten sonra kart başvurusunda bulunabilirler. Kart başvurusunu tamamladıktan ve Ankara Kart sahibi olma hakkı kazandıktan sonra kartınızı teslim almak için size en uygun zamanı seçip, online randevunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

  Bunun yanı sıra Ankara Kart sahibi olmak için kentin pek çok farklı noktasında konumlandırılan, 7 gün 24 saat hizmet veren kiosk ve mini kiosklar aracılığı ile Tek Kullanımlık ya da Tam Ankara Kart çıkarabilirsiniz. Bunun yanı sıra bu işlem merkezlerinden mevcut Ankara Kartınıza kağıt para yüklemesi yaparak kartınızı şehir için ulaşımda hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

  Kiosklar dışında Ankara’nın pek çok farklı noktasında hizmete geçirilen Ankara Kart bayilik sistemi sayesinde Ankara Kart Dolum ve Satış Noktası olarak isimlendirilen tüm işyerlerinde yeni kart başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu yerlerden mevcut Ankara Kartınıza 200 TL’ye kadar yükleme de yapabilirsiniz.

  Ankara Kart Çeşitleri Nelerdir?

  Ankara kart türleri, başkent ulaşımında 7’den 70’e herkesin avantajlı bir şekilde ulaşım yapabilmesi için uygulamaya geçirilmiştir. Ankara Kart çeşitleri arasında şunlar yer almaktadır:

  • Tam Ankara Kart
  • İndirimli Ankara Kart (öğrenci – öğretmen)
  • Serbest Ankara Kart
  • Kullan – At Ankara Kart

  Ankara kart işlem merkezlerinden bu kartlar için gerekli olan başvuru koşullarını öğrendikten sonra kendinize uygun kart türüne anında başvuruda bulunabilirsiniz. Ankara kart bakiye sorgulama işlemlerinizi de bu merkezlerden gerçekleştirebilirsiniz.