İçeriğe geç

Ankara Üni Yemek Kartı

  Kampüs Kart Ankara Üniversitesinde kullanılan kimlik kartıdır. Bu kartın Akıllı kart özelliği sayesinde sadece kimlik değil farklı alanlarda da ödeme kartı olarak kullanılabilme özelliği vardır. Kampüs Kart öğrenci evlerinde, kampüs giriş-çıkışlarında, havuz ve spor tesislerinde kullanılabilmektedir. Kampüs kartınıza isterseniz bankacılık özelliği kazandırabilirsiniz. Bunun için Vakıf Bank Kredi Kartı özelliği olan “Kampüs Kart” seçeneğini tercih edebilirsiniz.

  Ankara Üni Yemek Kartı

  Ankara Üniversitesi bünyesinde çalışan ve öğrenciler için yemek hizmeti verilmektedir. Üniversite tarafından hazırlanan yemekler uygun fiyatlar ile öğrenci ve çalışanlara  verilmektedir. Yemek ücreti Kampüs kart ile ödenir. Kampüs kart Ankara Üniversitesi bünyesinde tüm yemekhanelerde aktif olarak kullanılabilmektedir. Kart kullanıcıları kampüs kartlarını yemekhanelerde kullanabilirler.

  Kampüs Kart ile Ankara Üniversitesinde bulunan tüm yemekhanelerde aktif olarak ödeme yapabilirsiniz. Kart kullanıcıları yemekhanelerde kartlarını kullanırken;

  • Standart Kampüs Kart kullanıcıları ATM cihazları ve başka banka kredi kartı ile kartlarına para yüklemeliler. Daha sonra kullanmaya devam edebilirler.
  • Limitli yani kredi kartı özellikli olan Kampüs Kart kullanıcıları; limiti varsa kullanıma devam edebilirler. Limitlerinin bitmesi durumunda ATM cihazlarından yada bankaların kredi kartı borcu ödeme işlemi yapılan yerlerinden bakiye yüklemeleri gerekir.
  • Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığının web sayfasında bulunan duyuru ekranında verilen adresten Kampüs kart bakiye yüklemesi yapılabilir. Kampüs Kart online bakiye yükleme işlemi için buraya tıklayabilirsiniz.

  Eğer bir kere online yöntem kullanılarak bakiye yüklemesi yapıldıysa, daha sonra otomatik ödeme talimatı verilebilir. Kampüs Kartın yemek hesabında belirli bir miktarın altında bakiye kalırsa kredi kartından otomatik bakiye yüklemesi yapılır. Kredi kartınızda yeterli bakiye yoksa bu işlem yapılamaz.

  Kampüs Kart Başvuru Adresleri

  Kampüs kart için başvuru yapmak isteyenler aşağıdaki bağlantıları kullanarak online başvuru oluşturabilirler.

  • Personel başvuruları için;

  Personel: https://kampuskart.ankara.edu.tr/home/personellogin

  • Yeni kayıt öğrencilerimiz başvuruları için;

  Obs Yeni Ogrenci: https://kampuskart.ankara.edu.tr/home/obsyenikayit

  • Fakülte, Yüksekokul ve Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü 2013 den sonra kayıt olan ve Fen Bilimleri Enstitüsü hariç tüm Enstitülerin öğrencileri başvuruları için;

  OBS: https://kampuskart.ankara.edu.tr/home/obslogin

  • 2014 den önce kayıt olan Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü öğrencileri başvuruları için;

  Enstitu: https://kampuskart.ankara.edu.tr/home/enstitulogin

  • Fen Bilimleri Enstitüsü öğrencileri başvuruları için;

  Fenbilimleri Enstitusu: https://kampuskart.ankara.edu.tr/home/fenbilimlerilogin

  • Özel öğrencilerin başvuruları için;

  Özel Öğrencilerin Kampüs Kart Başvuruları)