İçeriğe geç

Anne Kart Sorgulama

  Anne Kart kullanıcıları bakiyeleri miktarınca şehir içi toplu taşıma araçlarından faydalanabilirler. Anne Kart kullanan kişilere belediye belirlediği miktarda ücretsiz taşıma imkanı sunar. Ücretsiz taşıma imkanı dışında karta bakiye yükleyerek bazı alanlarda harcama yapılabilir. Eğer kartınıza bakiye yüklediyseniz kalan bakiyeyi görmek için sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Anne Kart bakiye sorgulama işlemi neler yapabileceğinizi makalemizin devamından öğrenebilirsiniz.

  Anne Kart Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Anne Kart bakiye sorgulama işlemi için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz.

  • Bireysel ve Kurumsal Temsilciliklerden Anne Kart Sorgulama
  • Biletmatiklerden Anne Kart Sorgulama
  • İnternet Sitesinden Anne Kart Sorgulama
  • Mobil Uygulama Üzerinden Anne Kart Sorgulama
  • Kart Okuma Cihazlarından Anne Kart Sorgulama

  Bireysel ve Kurumsal Temsilciliklerden Anne Kart Sorgulama

  Bireysel ve kurumsal temsilcilikler size bakiye bilginizi görmeniz için yardım edebilir. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak bireysel ve kurumsal temsilciliklerin adres bilgisine ulaşabilirsiniz.

  Ayrıntılı İstanbul kart temsilcilikleri sorgulamak için buraya tıklayabilirsiniz.

  Biletmatiklerden Anne Anne Kart Sorgulama

  İstanbul’un çeşitli noktalarında bulunan biletmatik cihazlarından bakiye sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Biletmatik cihazlarının nerede bulunduğunu sorgulamak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

  İstanbul kart biletmatik noktalarına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

  İnternet Sitesinden Anne Kart Sorgulama

  İstanbul Kart’a ait resmi internet sayfası üzerinden kolayca bakiye yüklemesi yapılabilir. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ilgili siteye ulaşabilirsiniz.

  İstanbulkart’ın resmi internet sitesine girmek için buraya tıklayınız.

  İnternet sitesine ulaştıktan sonra online işlemler bölümüne girerek bakiye yüklemesi yapılabilir. Bakiye yüklemesini kredi kartınız yardımıyla yapmalısınız.

  Mobil Uygulama Üzerinden Anne Kart Sorgulama

  İstanbulkart mobil uygulamasını akıllı cihazınıza yükleyerek kolayca Anne kart sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İstanbulkart mobil uygulamayı aşağıdaki bağlantıları kullanarak indirebilirsiniz. İndirdikten sonra kartınızda bulunan bakiyeyi öğrenebilirsiniz. Telefonunuz android ise play store üzerinden, ios ise app store üzerinden mobil uygulamayı indirebilirsiniz.

  Play Store üzerinden İstanbulkart Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App Store üzerinden İstanbulkart Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  Kart Okuma Cihazlarından Anne Kart Sorgulama

  Toplu taşıma araçlarına binerken ödeme yapmak için kart okutulan cihazda kalan güncel bakiye görüntülenir. Bu sayede kolayca kartınızda kalan bakiyeyi görebilirsiniz. Ayrıca akıllı duraklarda bulunan cihazlardan bakiyenizi görmek için yardım alabilirsiniz.