İçeriğe geç

Bağkur Borç Sorgulama

  Çiftçilerin emekli olabilmesi için Sosyal Güvenlik Kurumuna bağlı olan Bağkur üzerinden prim ödemesi yapmaları gerekir. Bağkurlu kişiler sigortalıdır. Ödenen bağkur primleri ile sağlık sigortası, yaşlılık ve ölüm gibi masraflar karşılanır. Ayrıca Bağkurlu çiftçiler emekli olabilirler. Bağkur 4B olarak bilinir. 4B Bağkur borç sorgulama işlemi ile çiftçiler kalan prim borçlarını ve ödenmemiş olan borçlarını görebilirler. Bunun için neler yapılması gerektiğini makalemizin devamında detaylı olarak bulabilirsiniz.

  Bağkur Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  Çiftçi bağkur borç sorgulama işlemi için kullanılabilecek olan yöntemler oldukça basit, hızlı ve pratiktir. Yöntemler şu şekildedir:

  • E-devlet Üzerinden Bağkur Borç Sorgulama
  • Telefon İle Arayarak Bağkur Borç Sorgulama

  E-devlet Üzerinden Bağkur Borç Sorgulama

  Çiftçi Bağkur borç sorgulaması için e-devlet kapısı sistemi kullanılabilir. e-devlet sistemini kullanarak Çiftçi Bağkur borç sorgulaması yapmak isterseniz önce sisteme giriş yapmanız gerekir.

  • Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak e-devlet kapısı internet sitesine ulaşın.

  e-devlet sistemine girmek için buraya tıklayınız.

  • Sayfaya girdikten sonra sağ üst kısımda bulunan giriş yap butonunu kullanarak giriş yapılacak olan sayfaya ulaşın.
  • e-devlet şifreniz ve T.C. kimlik numaranız ile birlikte sisteme giriş yapın.
  • Anasayfada bulunan arama kısmına “4B Borç Sorgulama” yazarak arama yapın.
  • 4B Borç Sorgulama seçeneğini tıklayın.
  • Karşınıza gelen sayfada Bağkur borç sorgulama bilgilerinizi görebilirsiniz. Detaylı bilgiler burada yer alır.

  e-devlet Bağkur borç sorgulama sayfasına hızlı erişim:

  İsterseniz aşağıdaki bağlantıyı kullanarak hızlı bir şeklide Bağkur borç sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz. Bağlantıya girdikten sonra Kimlik bilgilerini doğrula diyerek sisteme giriş yapmanız gerekir. Sisteme giriş yaptıktan sonra aradığınız Bağmur prim gün sayısı ve borç bilgilerine ulaşabilirsiniz.

  Telefon İle Arayarak Bağkur Borç Sorgulama

  ALO 170 hattı size  ÇSGB, MYK, SGK ve İŞKUR kurumları hakkında istediğiniz bilgileri alabilmeniz için hizmet vermektedir. Bu hattı arayarak istediğiniz konuda bilgi alabilirsiniz. Alo 170 çağrı merkezi ile bağkur borç sorgulama işlemini yaparak kolayca prim borçlarınızı öğrenebilirsiniz.  ALO 170 hattını arayarak oldukça kolay bir şekilde Çiftçi Bağkur borç sorgulaması yapabilirsiniz.