İçeriğe geç

Batman Belediye Otobüs Kartı

  Dicle Kart, Batman ilinde kullanılan akıllı ulaşım kartıdır. Akıllı kart kullanan Batmanlı vatandaşlar kartlarına bakiye yüklemesi yaparak ulaşım ücretini ödeyebilirler. Batman Belediye otobüs kartının hizmete girmesi ile birlikte farklı hizmetlerden de faydalanabilmektedir. Bu hizmetler hakkında makalemizde detaylı bilgiler vereceğiz. Batman Belediyesinde kullanılan Dicle Kart ile toplu taşıma daha ekonomik, hızlı, pratik ve konforlu bir hale gelmiştir.

  Akıllı ulaşım kartları çıkmadan önce kullanılan biletler ile bazı sorunlar yaşanırdı. Ancak Dicle Kartın hizmete girmesi ile artık bu sıkıntıların önüne geçilmiştir. Yolcular daha kolay ödeme yaparak hızlıca yerlerine geçmektedirler. Dicle Kart hizmeti Asis Elektronik tarafından düzenlenmektedir. Alt yapıyı sağlayan firma Asis Elektroniktir.

  Batman Dicle Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Aşağıda belirtilen yöntemleri kullanarak bakiye sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

  • Mobil Uygulama ile Batman Belediye Otobüs Kartı Bakiye Sorgulama : Aşağıdaki bağlantıları kullanarak uygulamayı indirebilirsiniz. Böylece kolayca bakiyenizi görebilirsiniz.

  Google Play – Batus Batman Belediyesi Ulaşım mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App Store – Batus Batman Belediyesi Ulaşım mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  • Asis Web Sitesi ile Batman Belediye Otobüs Kartı Bakiye Sorgulama : Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

  Asis Elektronik’in web sitesi için buraya tıklayabilirsiniz.

  • Akıllı Bilet Mobil Uygulaması ile Batman Belediye Otobüs Kartı Bakiye Sorgulama : Akıllı Bilete ait mobil uygulamayı indirerek kolayca bakiyenizi sorgulayabilirsiniz.

  Play Store – Asis Akıllı Bilet uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App Store – Asis Akıllı Bilet uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  Batman Dicle Kart Bakiye Yükleme Nasıl Yapılır?

  Dicle kartınıza ait bakiyenizi yeterli seviyeye getirmek istiyorsanız bakiye yüklemesi yapmalısınız. Bakiye yükleme işlemi için kullanabileceğiniz yöntemler şu şekilde sıralanabilir:

  • Yetkili Bayi ve Kart Merkezlerinden Bakiye Yüklemesi : Batman ilinde bulunan yetkili bayilerden ve kart merkezlerinden bakiye yüklemesi yapabilirsiniz.
  • Mobil Uygulama ile Dicle Kart Bakiye Yüklemesi : Batus Batmen Belediyesi Ulaşım mobil uygulamasını kullanarak bakiye yüklemesi yapabilirsiniz. Mobil uygulamayı aşağıdaki bağlantıları kullanarak indirebilirsiniz.

  Google Play – Batus Batman Belediyesi Ulaşım mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App Store – Batus Batman Belediyesi Ulaşım mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.