BİM mağazaları ihtiyaç sahiplerine yardım etmek isteyen kişiler için BİM Alışveriş Kartını çıkarmıştır. Bu kartı satın alarak yardımsever kişiler sevdiklerine, çalışanlarına yada yardıma ihtiyacı olan vatandaşlara verebilirler. Böylece karşı tarafı daha mutlu ederler. İnsanlar ihtiyaç duydukları gıda, temizlik malzemesi gibi ürünleri kendileri seçerek alabilirler. BİM alışveriş kartı ile yardımseverler ile yardıma ihtiyacı olan kişiler arasında bir köprü oluşturulmuş olur. İnsanların kalbini kırmadan tam olarak neye ihtiyaçları varsa almaları sağlanır. Bu sayede ihtiyaç olmayan ürünler alarak hem karşı tarafı üzmemiş, hem de israfın önüne geçilmiş olunur.

Eğer bir ihtiyaç sahibi iseniz ve elinizde BİM alışveriş kartı varsa nasıl kullanacağınızı, kullanım şartlarını size bu makalede anlatmaya çalışacağız.

BİM Alışveriş Kartı Nedir?

BİM alışveriş kartlarını istediğiniz herkese verebilirsiniz. İhtiyaç sahipleri, çalışanlarınız, sevdiğiniz kişilere bu alışveriş kartlarından vererek onları mutlu edebilirsiniz. Bu kartın en avantajlı yanı ise kartı alan kişinin neye ihtiyacı varsa hangi ürünü hangi markayı kullanmak istiyorsa onu seçme hakkı bulunuyor. BİM alışveriş kartı ile BİM mağazalarından para ödemeden alışveriş yapabilirsiniz.

BİM alışveriş kartını bir hayırsever sizin için satın alıyor ve size bir şekilde ulaştırıyor. Eğer ihtiyaç sahibi iseniz muhtarlıklara sorup bir hayırseverin kart bırakıp bırakmadığını öğrenebilirsiniz. Ayrıca belediyeler tarafından yapılan sosyal yardımlarda da veriliyor.

Yardımseverler BİM Alışveriş Kartını Nasıl Alabilir?

BİM Alışveriş Kartı almak için iki farklı seçeneğiniz mevcut bulunmaktadır.

    • BİM’in bölge merkezlerinden ön ödemeli alışveriş kartını satın alabilirsiniz.
    • BİM marketlerden ön ödemeli alışveriş kartını satın alabilirsiniz.

BİM Market Bölge merkezleri ve mağazalara ulaşmak için tıklayınız.

Market kartlarına ihtiyacı olduğu için ulaşmak isteyen birisi iseniz aşağıdaki önerileri deneyebilirsiniz ; 

Bazı hayırsever vatandaşlar muhtarlıklara bu kartlardan ihtiyaç sahiplerine dağıtılması için bırakabiliyor. Eğer zor durumdaysanız bağlı bulunduğunuz muhtarlığa başvurarak bu yardımdan yararlanabilirsiniz.

BİM Alışveriş Kartı Nasıl Kullanılır?

BİM Alışveriş kartının belli limitleri vardır. Kartı alan yardım sever bütçesine uygun olan kartı seçer ve alır. 50 TL ve 100 TL limitli bakiyeli ya da yüklenebilir bakiyeli seçenekleri mevcuttur. Yüklenebilir bakiyeli olan kartlara 500 TL’ye kadar bütçenize göre bakiye yükleyebilirsiniz.

Elinizde BİM Alışveriş Kartı mevcut ve kullanmak istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  • Size en yakın BİM marketine gidip ihtiyacınız alan ürünleri seçin.
  • Kasaya gelince market görevlisine elinizdeki hediye kartını uzatın.
  • Market çalışanı karttan ürün tutarını çekecektir.
  • BİM Hediye kartınızın bakiyesi bitene kadar bu şekilde istediğiniz sayıda alışveriş yapabilirsiniz.