BİM özellikle ramazan ayında olmak üzere ihtiyaç sahiplerine yardım etmek yada akraba ve tanıdıklara jest yapmak isteyenler için hediye kartı hizmete sunmuştur. Bu kart ile hayır yapmak isteyenler ile yardıma ihtiyacı olan insanlar arasında bir köprü oluşmaktadır. Ayrıca ihtiyaç sahibi kimselerin ürünleri kendileri seçmeleri sağlanmıştır. Böylece ihtiyaç dışı yada kullanılmayan ürünler verilerek yardımın boşa gitmesi durumu da ortadan kalkmıştır. Eğer bir ihtiyaç sahibi iseniz ve elinizde BİM hediye kartı varsa nasıl kullanacağınızı, kullanım şartlarını size bu makalede anlatmaya çalışacağız. Öncelikle BİM Hediye Kartı ile ilgili kısa bilgi vermek istiyoruz.

BİM Hediye Kartı Nedir, Nereden, Nasıl Alınır ?

BİM Hediye Kartı Nedir?

İhtiyaç sahiplerine, çalışanlara, sevdiklerinize aklınıza gelebilecek herkese verebileceğiniz BİM hediye kartları genelde hayır yapmak isteyenler tarafından kullanılıyor. Alınan kartlar istenen kişiye verilerek ihtiyacını gidermesi sağlanıyor. Bu kartın en avantajlı yanı ise kartı alan kişinin neye ihtiyacı varsa hangi ürünü hangi markayı kullanmak istiyorsa onu seçme hakkı bulunuyor. Tek şart kartın BİM markette kullanılmasıdır. Bunun dışında sınırsız seçme hakkı mevcuttur.

BİM Hediye kartını bir hayırsever sizin için satın alıyor ve size bir şekilde ulaştırıyor. Eğer ihtiyaç sahibi iseniz muhtarlıklara sorup bir hayırseverin kart bırakıp bırakmadığını öğrenebilirsiniz.

BİM Hediye Kartı Nasıl Alınır?

BİM Hediye Kartını alabilmek için iki farklı seçeneğiniz mevcut bulunmaktadır.

  • BİM’in bölge merkezlerinden satın alabilirsiniz.
  • BİM marketlerden satın alabilirsiniz.

BİM Market Bölge merkezleri ve mağazalara ulaşmak için tıklayınız.

Market kartlarına ihtiyacı olduğu için ulaşmak isteyen birisi iseniz aşağıdaki önerileri deneyebilirsiniz ; 

Bazı hayırsever vatandaşlar muhtarlıklara bu kartlardan ihtiyaç sahiplerine dağıtılması için bırakabiliyor. Eğer zor durumdaysanız bağlı bulunduğunuz muhtarlığa başvurarak bu yardımdan yararlanabilirsiniz.

BİM Hediye Kartı Nasıl Kullanılır?

BİM Hediye kartının belli limitleri mevcuttur. Kartı alan yardım sever bütçesine uygun olan kartı seçer ve alır. 50 TL ve 100 TL limitli bakiyeli ya da yüklenebilir bakiyeli seçenekleri mevcuttur. Yüklenebilir bakiyeli olan kartlara 500 TL’ye kadar -sizin tercihinize bağlı miktarda- yükleme yapılabilir.

Elinizde BİM Hediye kartı mevcut ve kullanmak istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • Size en yakın BİM marketine gidip ihtiyacınız alan ürünleri seçin.
 • Kasaya gelince market görevlisine elinizdeki hediye kartını uzatın.
 • Market çalışanı karttan ürün tutarını çekecektir.
 • BİM Hediye kartınızın bakiyesi bitene kadar bu şekilde istediğiniz sayıda alışveriş yapabilirsiniz.

BİM Hediye Kartı kullanımı ile ilgili birkaç ayrıntı şu şekildedir:

 • BİM Yardım Kartları, tüm BİM mağazalarında geçerlidir.
 • BİM Yardım kartının limiti bitene kadar birden fazla kullanılabilir. Bir kerede kullanıp bitirme şartı yoktur.
 • BİM Yardım Kartı bakiyesi nakit paraya çevrilemez.