Bitcoin Nasıl Alınır?

0

Yerli yada yabancı kripto para borsasında hesap açtıktan sonra güvenli kayıt yapmalısınız. Güvenli kayıttan sonra hesabınıza bir miktar para yatırmalısınız. Bun EFT, havale yada papara gibi yöntemlerle yapabilirsiniz. Nakit aktardıktan sonra istediğiniz kadar Bitcoin satın alabilirsiniz. Al-sat işlemleri kayıt olduğunuz yatırım aracının ana menüsünde bulunur. Hesabınıza parayı yatırdıktan sonra talep ettiğiniz kadar BTC alıp elinizde tutabilir ya da al-sat yapabilirsiniz. Kripto para borsasında da belirlediğiniz fiyattan alış ve satış emri verebilir aynı zamanda piyasanın çok altında BTC satın alabilirsiniz.

Bitcoin alarak yatırım yapmak isteyenler eğer yatırım araçlarını kullanmak isterlerse komisyon ödemek zorundadırlar. Yatırım yapacağınız kripto paranın yüzdesi oranında komisyon alınır. Bu yüzden yatırım yapmadan önce son komisyon oranlarını mutlaka inceleyin.

Bitcoin fiyatı yatırım araçlarına göre farklı olabilir. Kripto para borsasında bu durumun oluşması normaldir. Kripto para yani bitcoin kiminse onun inisiyatifine göre değeri değişebilir.

Bankadan Bitcoin’e Yatırım Yapılabilir mi?

Bu soruyu merak eden Bitcoin almak isteyen vatandaşlar, banka aracılığı ile güvenli bir şekilde Bitcoin yatırımı yapmak istiyorlar. Bu sorunu cevabını şöyle yanıtlayabiliriz. Türkiye’de ki bütün bankalar BDDK’ya bağlı çalışır. Bu yüzden bankalar Bitcoin yatırımı için aracılık yapamaz. BDDK kripto para için mevduat hesap kanununu kapsamaz. Bundan dolayı bankadan Bitcoin ile ilgili herhangi bir işlem yapılamaz. Bankadan Bitcoin’e yatırımda yapılamaz. İlerde böyle bir kanun düzenlenirse belki bu cevap değişebilir. Ancak şimdilik bankayı aracı olarak kullanamazsınız.

ATM’den Bitcoin Hesabına Para Gönderilebilir mi?

Merak edilen bir soruda Atm’den Bitcoin hesabına para gönderilip gönderilemediği sorusudur. ATM üzerinden böyle bir işlem yapmak mümkün değildir. Çünkü ATM üzerinden gönderilen paranın gönderici bilgilerini teyit etmek mümkün olmaz. Bu yüzden bu işlem kabul edilmez.

Ancak banka üzerinden havale, EFT ya da Papara yöntemi ile gönderdiğiz para kripto para hesabınıza yansır. Bu yöntemler ile para gönderebilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra size gönderilen güvenlik kodunu açıklama kısmına eklemek gereklidir. Bu bilginin eklenmesi paranın aktarılması için önemlidir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz