İçeriğe geç

Bukart Bakiye Sorgulama

  Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından çıkarılan Bursa kart, Bursa ili içerisinde toplu taşıma araçlarında kullanılan ödeme kartıdır. Bu sistemle Bursalı vatandaşlar toplu ulaşım araçlarına binerken ödeme işlemini kolay, pratik ve hızlı bir şekilde yapabiliyorlar. Akıllı ulaşım kartları sayesinde şehir içi toplu taşıma araçlarında ödeme yapmak daha kolay hale gelmiştir. Ödemenin dışında farklı hizmetlerde sunan akıllı ulaşım kartları, toplu taşıma kullanan kişiler tarafından sevilmektedir.

  Bukart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Bukart kullanan Bursalı vatandaşlar, akıllı ulaşım kartlarında var olan bakiyelerini düzenli olarak takip etmeliler. Bakiyelerinin bitmesi durumunda yetersiz bakiye hatası alarak toplu ulaşım araçlarından faydalanamazlar. Bunun için düzenli olarak bakiyelerini kontrol etmeleri ve gerektiğinde bakiye yüklemesi yapmaları gerekiyor. Bukart bakiye sorgulama hizmeti için aşağıdaki yöntemler kullanılabilir:

  • Bursa Kart Dolum ve Satış Kiosk Cihazından Bukart Bakiye Sorgulama
  • Validatörden Bukart Bakiye Sorgulama
  • Mobil Uygulama ile Bukart Bakiye Sorgulama
  • Bkm Ekspress ile Bukart Bakiye Sorgulama

  Bursa Kart Dolum ve Satış Kiosk Cihazından Bukart Bakiye Sorgulama

  Bursakart kullanan vatandaşlar, kartlarındaki bakiyelerini Bursa Kart Dolum ve Satış Kiosk cihazından sorgulayabilirler. Bunun için kartlarını cihaza okutup gerekli adımları izlemeleri gerekir.

  Validatörden Bukart Bakiye Sorgulama

  Bursa kartınıza ait bakiyeyi öğrenmek için toplu taşıma araçlarında bulunan validatörlerden faydalanabilirsiniz. Kartınızı ödeme yapmak için validatöre okuttuğunuzda Bursa Kart Bakiyenizi görebilirsiniz.

  Mobil Uygulama ile Bukart Bakiye Sorgulama

  Bursakart bakiye sorgulama işleminizi her an her yerde yapabilmeniz için mobil uygulamasını telefonunuza indirebilirsiniz. Size uygun olan uygulama mağazasına aşağıdaki adreslerden giriş yapabilirsiniz.

  Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bursakart.burulas

  IOS: https://apps.apple.com/us/app/bursakart-mobil/id1524284887

  İlgili uygulama mağazasından uygulamayı indirdikten sonra kart numaranız ile Bursa Kart Bakiye Sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

  Ayrıca uygulama ile toplu ulaşımda kullanabileceğiniz faydalı hizmetleri de kullanabilirsiniz.

  Bkm Express ile Bukart Bakiye Sorgulama

  Bkm Express ile bakiyenizi sorgulamak için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekiyor.

  • Bkm Expresi telefonunuza ücretsiz indirin.
  • Bursa Kart satış ve dolum makinelerinde ödeme adımında oluşacak QR kodu BKM Express uygulaması ile taratın.
  • Ödeme yapacağınız banka veya kredi kartınızı seçerek işleminizi onaylayın.