CEBTEB İhtiyaç Kredisi

0
796

CEBTEB üzerinden ihtiyaç kredisi kullanımı, herhangi bir şart ya da kefil aramaksızın kredi kullanımını sağlamak üzere sunulmakta olan bir kampanyadır. Bu kampanya kapsamında CEBTEB İhtiyaç Kredisi faiz oranları %0,89 olarak bilinmektedir.

CEBTEB kredileri, şubeye gitmeye gerek kalmadan başvuru alabilmektedir. İnternet bankacılığı sistemleri üzerinden maksimum 50.000 TL tutarına kadar kredi kullanmak mümkün olmaktadır.

Kredi kullanmak isteyen kişilerin 18 yaşını doldurmuş olmaları halinde kimlik belgesi bilgileri ile sistemden giriş yaparak kredi başvurusunda bulunmaları mümkün olmaktadır. Bazı durumlarda banka kredi finansmanının teminatı için ek belge talep edebilmektedir.

CEBTEB Kredisi Kullanım Şartları Nelerdir?

CEBTEB kredi kullanımına ilişkin şartlar, banka tarafından belirlenmekte olup kredi tutarının güvence altına alınması amacıyla sunulmaktadır. Banka tarafından sunulan şartlar şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Maksimum 50.000 TL tutarına kadar olan krediler bu kapsamda değerlendirilmektedir.
  • Minimum 3 ay vade, maksimum 60 ay vade seçenekleri dışında tercih yapılamamaktadır.
  • Kredi kullanacak kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.
  • Kredi kullanacak kişinin 65 yaşını geçmemesi gerekmektedir.
  • Ödenmemiş kredi borcunun bulunmaması gerekmektedir.
  • Kredi sicilinin bankaların kabul edeceği aralıkta olmasına önem verilmektedir.

CEBTEB kredilerini kullanmak isteyenlerin bu şartları sağlaması halinde kefil göstermelerine gerek kalmadan kredi kullanmalarına olanak sağlanmaktadır. Kullanılan kredilerin geri ödemeleri ise müşteri ve banka iş birliği ile planlanmaktadır.

CEBTEB Kredisi Kullanım Koşulları Nasıldır?

CEBTEB kredisi kullanım koşulları, kullanılan kredi tutarına göre değişiklik göstermektedir. Bu tutar üzerinden yapılan vadeler de hem kullanım koşullarını hem de geri ödeme planlarını etkilemektedir.

CEBTEB kredisi kullanmak isteyenler, kredi limitinin maksimum seviyeye yakın olması durumunda 60 ay vade seçeneğini kullanabilmektedirler. Fakat 1.000-2.000 TL gibi limitler için 60 ay vade seçenekleri sunulmamaktadır.

CEBTEB İhtiyaç Kredisi kullanan banka müşterisi, 10.000 TL limitle kredi kullanması durumunda 24 ay vade seçeneğini seçtiğinde %0,89 oranında faiz uygulaması bulunmaktadır. Bu tutarlar üzerinden aylık olarak ödenecek tutar, 474,55 TL olarak yansıtılmaktadır.

Kredi kullanımında herhangi bir kredi tahsis ücreti alınmamaktadır. Sigorta bedeli olarak ise 231,67 TL alındığı bilinmektedir. Kredi kullanımına yönelik yıllık faiz oranı ise %13,5962 olarak uygulanmaktadır.

CEBTEB İhtiyaç Kredisine Başvuru Nasıl Yapılır?

CEBTEB İhtiyaç Kredisi başvuru yolları, şubelerden ya da internet üzerinden olacak şekilde çeşitlenmektedir. Başvuru yapmak için şu adımların izlenmesi önerilmektedir:

  • Öncelikle bankanın kredi koşulları incelenmeli ve kredi kullanımına uygun olup olmadığının tespit edilmesi gerekmektedir.
  • Kredi kullanımına uygunluk durumunun tespit edilmesinin ardından CEBTEB internet sitesi üzerinden hemen başvur seçeneğine tıklayarak gerekli bilgilerin doldurulması gerekmektedir.
  • Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından bankanın müşteri temsilcileri, kredi başvurusu yapan müşteri ile irtibat kurmakta ve bir randevu yeri, randevu saati belirlemektedir.
  • Randevu yerine ve saatine müşteri kendisi karar verebilmektedir. Bu süreç, müşteri temsilcisi ile yapılan görüşmeleri ile sonlandırılmaktadır.

Bankanın müşteri temsilcileri ile, kredi koşulları ve müşterilerin kimlik bilgilerinin doğruluğu gibi konular görüşülmektedir. Yapılan görüşme sonucunda kredinin onay durumu belirlenmekte ve kısa sürede finansman sağlanmaktadır.

CEBTEB İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

CEBTEB ile kullanılan kredide uygulanan faiz oranları, müşteri profiline ve kredi tutarına göre değişiklik göstermektedir. Bunun yanı sıra geri ödeme planları da toplam faiz uygulamasının farklılık göstermesine neden olmaktadır.

%0,89 olarak bilinen ortalama faiz tutarı, her ay yapılan ödemelere eklenerek uygulanmaktadır. Fakat ödemelerin gecikmesi halinde banka tarafından belirlenen gecikme faizi uygulanmaktadır.

CEBTEB İhtiyaç Kredisi kullanan müşterilerin, kredi başvurusu esnasında güncel faiz oranlarını da incelemeleri gerekmektedir. Çünkü faiz uygulamaları genel olarak değişikliğe uğrayabilmekte ve bu durum ödeme planlarına yansıyabilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz