İçeriğe geç

E-Dolum

  Konyalı vatandaşlar şehir içi toplu taşıma araçlarına binmek için Elkart kullanırlar. Elkartlara bakiye yükleyerek ulaşım ücretini kolay ve hızlı bir şekilde öderler. Konya Elkartlara bakiye yüklemek için 4 farklı yöntem vardır. Bu yöntemleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • NFC Sistemi ile Elkart Bakiye Yükleme
  • Online Elkart Bakiye Yükleme
  • Mobil Uygulama ile Elkart Bakiye Yükleme
  • Kart Okuma Cihazından Elkart Bakiye Yükleme

  Kartınızda kalan bakiyeyi sorguladıktan sonra eğer gerekli ise bakiye yükleme işlemi yapmanız gerekir. Bakiye yükleme işlemi için aşağıda yazanları uygulayabilirsiniz. Makalemizde sizlere e-dolum internet sitesinden nasıl bakiye yükleme yapabileceğinizi anlatacağız.

  E-Dolum ile Konya Elkart Bakiye Yükleme Nasıl Yapılır?

  Bakiye yüklemek için kullanabileceğiniz yöntemlerden olan E-dolum yönteminde internet üzerinden bakiye yükleme işlemi yaparsınız. Akıllı telefonunuzdan yada bilgisayarınızdan faydalanarak bu şekilde bakiye yükleme yapmak mümkündür.

  Online e-Dolum ile Elkart Bakiye Yükleme

  İnternetten e-Dolum ile bakiye ya da aylık indirimli abonman yükleyebilirsiniz. Yükleme yaptıktan sonra toplu ulaşım araçlarında bulunan validatörlerdeki yeşil butona basarak, kartınızı okutup e-Dolum’u aktif etmeniz gerekir. Daha sonra ulaşım ücreti için kartınızı okutmalısınız.

  Online bakiye yükleme için tıklayınız.

  Yukarıdaki bağlantıya tıklayarak internet üzerinden online e-dolum ile Konya Elkart bakiye yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İşlem adımları şu şekildedir:

  • Ekranın sağ tarfında bulunan butona tıklayarak işlemleri takip ediniz ve banka kartınızı kullanarak e-dolum işlemini tamamlayınız. e-Dolum yapacağınız kartın kişiselleştirilmiş Elkart olması ya da kart numarasını bilmeniz gerekiyor.
  • Kullanacağınız toplu ulaşım aracında ya da turnikelerde bulunan kart okuyucu cihaz (validatör) üzerindeki Yeşil Butona basınız. (cihaz üzerinde yeşil buton bulunmuyorsa araç sürücüsünden yardım isteyebilirsiniz.) Cihaz yükleme moduna geçecek ve ekranda ‘Kartınızı Gösterin’ yazacaktır.
  • Yükleme modundaki cihaza kartınızı tutunuz ve cihaz ‘Kartınıza … TL Yüklendi’ uyarısı verene kadar kartınızı çekmeyiniz. Bu uyarıdan sonra e-Dolum işlemi tamamlanmış olacaktır.
  • İşlem tamamlanmasından sonra, kartınızı çekmenizle birlikte cihaz otomatik olarak normal moda geçecektir. Kartınızı tekrar okutarak ödeme işlemini tamamlayabilirsiniz.

  İnternet üzerinden bakiye yükleme işlemi için zaman ve mekan ayrımı yoktur. Bu yöntem ile istediğiniz her an bakiyenizi yükleyebilirsiniz.