İçeriğe geç

E-komobil Nedir?

  E-komobil Nedir?

  E-komobil Kocaelin’nde toplu taşımıda kullanılan bir karttır. Bu kart ile birçok işlem yapılabilmektedir. E-komobilde de karta bakiye yükleyip toplu taşıma araçlarından geçirmek suretiyle kullanımı sağlanmaktadar. Yolculukta kolay ödeme yapmayı sağlamasının yanı sıra E-komobil sayesinde pek çok işlem kolaylaşmıştır. Bu yazımızda sizler için E-komobil hakkında genel bilgiler derledik. Umarız E-komobil hakkında aradığınız bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

  E-komobil Nasıl Kullanılır?

  Toplu taşıma araçlarında bulunan kart okuyuculara Ekomobil kartınızı okutunca ulaşım ücreti bakiyeden düşer. Para çıkarma, para üstü vb. sıkıntılar olmadan ulaşım ücretini ödemiş olursunuz. Kartınızdaki bakiyeyi takip ederek bitmeden tekrar bakiye yüklemeniz sizin için faydalı olacaktır. Sonraki kullanımda eksik bakiye uyarısı alıp zor anlar yaşamamak için E-komobil bakiyenizi zamanında doldurunuz.

  E-Komobil Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  E-komobil kartınızın içinde ne kadar bakiye olduğunu sorgulamak için çok kolay yöntemler mevcut. Bunun için e-komobil web sitesine girerek sorgulama sayfasında gerekli bilgilerle sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  E-komobil web sitesi için tıklayınız.

  Başka bir sorgulama seçeneğide E-komobil’in mobil uygulamasını kullanmaktır. Bu uygulama ile akıllı telefonunuzdan istediğiniz zaman e-komobil bakiye sorgulama yapabilirsiniz. Mobil uygulama ile kolay ve hızlı bir şekilde kartınızın bakiyesini sorgular ve zamandan tasarruf edersiniz.

  E-komobil mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  E-komobil Toplu Taşıma Araçlarının Saatleri

  E-komobil uygulamasının sağladığı hizmetlerden biriside toplu ulaşım araçlarının sefer saatlerini sizlerle paylaşmasıdır. Toplu taşıma araçlarının kalkış saatlerine internet sitesinden yada mobil uygulamadan bakarak zamanınızı daha etkili kullanabilirsiniz. Durakta beklerken boşa geçen zaman gibi bir sıkıntınız kalmaz.

  E-komobil En Yakın Durak Nerededir?

  E-komobil uygulaması sayesinde size en yakın durağın nerede olduğunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bunun dışında yolcu bilgilendirmeleri ve size kolaylık sağlayacak birçok hizmet vardır. Tek yapmanız gereken E-Komobil web sitesi ve mobil uygulamasını kullanmaktır. Bu hizmet sayesinde şehre yeni gelen kişilerde toplu ulaşım konusunda zorlanmadan istedikleri yere kolaylıkla gidebilirler.

  E-komobil Mobil Uygulama Nasıl İndirilir?

  Akıllı telefonlarımızla her an elimizin altında olan bu uygulama ile her an her yerde e-komobil hizmetini kullanabilirsiniz. Uygulamayı indirmek için aşağıdaki linke tıklayıp yükle düğmesine basmanız yeterlidir.

  E-komobil mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  E-komobil Bakiye Yükleme Nasıl Yapılır?

  E-komobil internet sitesi yada mobil uygulama üzerinden öğrenebileceğiniz yakın bayilere giderek kolaylıkla kartınıza bakiye yüklemesi yapabilirsiniz.

  E-komobil Uygulaması ile Daha Neler Yapabiliriz?

  Uygulama ile toplu taşıma ve ulaşım ile ilgili ;

  • Size en yakın durak bilgisine ve bu duraklardan geçen hatlar ile yaklaşan araç bilgisine,
  • Yolcu bilgilendirme sayesinde hat, güzergah, durak ve araç konum bilgilerine,
  • Otobüs, tramvay, vapur hareket saatlerine,
  • Nasıl Giderim ile bir noktadan diğer noktaya hangi hatlarla ulaşabileceğinize,
  • Kartınızın bakiye bilgisine,
  • Favorilerim Menüsü ile hızlıca seyahat kartlarınıza, favori hat ve duraklarınıza,
  • Kapalı güzergahlara,
  • Trafik yoğunluğu bilgisine
  • Taksi duraklarına ve iletişim bilgilerine
  • Kobis istasyonları ve kulanılabilir bisiklet sayısına,
  • Öneri ve şikayet bildirimlerine ulaşabilirsiniz.

  Ekomobil Uygulamasını indirmek için tıklayınız.