İçeriğe geç

EBA Destek Noktası Nedir?

  Uzaktan eğitim sürecinde evinde internet ve bilgisayar imkanı bulunmayan öğrenciler zor duruma düşmüştür. Canlı derslere katılamadıkları için uzaktan etkileşimli eğitimden faydalanamayan öğrencilerin öğrenme süreçleri zarara uğramıştır. Bu öğrencilerin mağduriyetini gidermek adına uzaktan yapıldığı bu dönemde okul yada kurumlarda EBA Destek Noktaları oluşturulmuştur. İmkanı olmayan öğrenciler bu sayede canlı derslere katılabilecektir. EBA Destek Noktaları ile ilgili merak edilen sorulara sizin için cevap vermeye çalışacağız. EBA Destek Noktasında hem uzaktan eğitim için canlı derslere katılabilirsiniz, hemde TRT EBA kanalının yayınladığı sınıfınıza uygun olan dersleri izleyebilirsiniz. Burada durma süreniz bir canlı ders süresinden az olmamak kaydıyla en fazla 2 saat olmalıdır.

  EBA Destek Noktaları hafta içi 09.00-18.00, hafta sonu 10.00-18.00 saatleri arasında açık olacaktır.

  EBA Destek Noktasını kimler kullanabilir?

  EBA Destek Noktasını evinde bilgisayar ve internet olmayan ve bunların olmadığı okul idaresi tarafından tespit edilen bütün öğrenciler kullanabilir. 1.sınıftan 12.sınıfa kadar bütün sınıf öğrencileri EBA Destek Noktasını kullanabilir. Uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerin eğitim haklarından mahrum kalmamaları için önemli ve güzel bir uygulamadır. Evinizde uygun ortamın olmadığını tespit ettirdikten sonra size en yakın EBA Destek Noktasını bulup, ders saatinde oraya gitmeniz yeterlidir.

  Bana en yakın EBA Destek Noktasını nasıl bulabilirim?

  Size en yakın EBA Destek Noktasını sorgulama yaparak bulabilirsiniz. Sorgulamayı Milli Eğitim Bakanlığının EBA Destek Noktası sayfasından yapabilirsiniz. Bağlantıya tıkladıktan sonra gelen sayfada yaşadığınız ili ve ilçeyi seçtikten sonra EBA Destek Noktaları listelenecektir. Listelenen noktalardan size en yakın olana gidebilirsiniz.

  EBA Destek Noktası Sorgulamak için tıklayınız.

  EBA Destek Noktasına nasıl müracaat edebilirim?

  Eğer uzaktan eğitimi için gerekli metaryallere evinde sahip değilseniz bunu okulunuza haber vermelisiniz. Okul size “Bilgilendirme Formu ve Taahhütname” verecektir. Bunu velinize imzalatarak okula vererek EBA Destek Noktasından faydalanabilmek için başvurabilirsiniz.

  EBA Destek Noktasında nelere dikkat etmeliyim?

  EBA Destek Noktasında canlı dersinizi dinlemek için gittiğinizde uymanız gereken kurallar vardır. Sağlığınız ve destek noktasının düzeni için uyulması gerekli olan bu kurallar şu şekildedir:

  • Mutlaka m07aske takmalı, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymalısınız.
  • EBA Destek Noktasına yiyecek ve içecek bir şeyler getirmemelisiniz.
  • EBA Destek Noktasında arkadaşlarınızla yakın temas kurmanız gereken oyunlar oynamamalısınız.