İçeriğe geç

İstanbul Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  İstanbul’da maddi durumu iyi olmayan ve sıkıntıları olan ailelere destek olmak amacıyla verilen sosyal yardım kartıdır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi başvuruların arasından en uygun ve yardıma ihtiyacı olanları seçerek, bu ailelere İstanbul Sosyal Yardım Kartını vermektedir. Kart Eylül ayında kullanıma açılmaktadır. Başvurular arasında uygun şartları taşımayanlara yardım kartı verilmez. Bu kart sayesinde aileler ihtiyaç duydukları yardım malzemelerini kendileri seçerek alabilirler. Sosyal yardım kartı dışında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım çeki ve eşya yardımı gibi birçok yardım yapmaktadır. Bütün bu yardımların amacı insanların zor durumda kalmamalarını sağlamaktır.

  İçindekiler

  İstanbul Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır ?

  Yardım kartını alan aileler kullandıkları kartlarının limitini sorgulamak için ne yapmaları gerektiğini merak edebilirler.  Kart limitini bilmeleri önemlidir çünkü yetersiz bakiye durumunda markette zor anlar yaşayabilirler. Alışveriş sırasında zor durumda kalmamak adına bakiyenizi kontrol ederek ona göre alışveriş yapmanız sizin için iyi olacaktır. Yetersiz bakiye durumunda aldıklarınızın ücretini kendiniz ödemek zorunda kalırsınız. Yada nakit paranız yoksa geri bırakmak zorunda kalırsınız.

  • Market Görevlisine Sorarak İstanbul Kart Bakiye Sorgulama
  • İletişim Hattını Arayarak ile İstanbul Kart Bakiye Sorgulama

  Market Görevlisine Sorarak İstanbul Kart Bakiye Sorgulama

  Alışveriş yaptığınız markette kasa işlemi sırasında görevliye bakiyenizi öğrenmek istediğinizi söylerseniz size yardımcı olacaktır. Bu sayede kolayca İstanbul Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

  İletişim hattı ile İstanbul Kart Bakiye Sorgulama

  Kart bakiyenizi öğrenebilmeniz için bir diğer yolda iletişim hattını aramaktır. Bunun için 444 00 93 nolu sosyal hizmetler iletişim hattını arayarak İstanbul Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulamanızı kolaylıkla yapabilirsiniz.

  İstanbul Sosyal Yardım Kartı Nerelerde Kullanılabilir?

  İstanbul Sosyal Yardım Kartı sadece anlaşmalı marketlerde kullanılabilir. Aşağıda sizin için listelenmiş marketler arasından size uygun ve yakın olana gidip kartınızı kullanabilirsiniz.

  • Şok Market
  • KİM
  • Çağrı Market
  • UCZ
  • Migros
  • Carrefour
  • Onur Market
  • Rammer
  • Happy Center

  Bu marketlerde İstanbul kartınızı kullanabilirsiniz. Güncel market bilgisine İstanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal hizmetler hattını arayarak ulaşabilirsiniz.

  İstanbul Sosyal Yardım Kartının Kullanım Limiti Ne Kadardır?

  İBB Sosyal yardım kartlarının limiti başvuru yapan ve hak kazanan ailenin durumuna göre düzenlenir. Bu yüzden net bir miktar söylemek mümkün değildir. Ancak üç çeşit limit mevcuttur. 50 – 100 – 150 TL olan bu limitlerden ailenize en uygun olan belirlenip tarafınıza verilecektir. Ayrıca kartın ilk tesliminde 200 TL’lik limitle geldiği bilinmektedir.