İçeriğe geç

İstanbul Karttan Para Çekilebilir mi?

  İstanbul Kart geniş kapsamlı bir ön ödemeli karttır. Önceleri ulaşım kartı olarak kullanılmış olsa da artık İstanbul ilinde şehir içi toplu taşıma araçları, belediyeye bağlı işletmeler ve anlaşmalı işyerlerinde kullanılabilen akıllı ödeme kartıdır. İstanbul Kart’a  önce bakiye yüklemesi yapıp sonra kullanılabilecek yerlerde istediğiniz gibi harcama yapabilirsiniz. İstanbul Kart tüm kent genelinde kullanılabilmektedir. Kartı satın alabilmek için bireysel yada kurumsal temsilciliklere başvurabilirsiniz. Bunların dışında biletmatiklerden almanızda mümkündür.  Bu cihazlara otomatik dolum ve satış makinesi de denmektedir. Bazı kartları almak için belge sunmanız gerekir.

  İstanbul Kart Nerelerde Kullanılabilir?

  İstanbul Kartın toplu ulaşım amaçlı kullanılabileceği yerler: Otobüs, Metrobüs, Metro, Marmaray, Deniz taşımacılığı, Teleferik, Tramvay’dır.

  Toplu ulaşım dışında kullanılabileceği yerler ise şu şekildedir: A101, Migros, CarrefourSA, BİM, Şok Marketler, Multinet ödeme noktaları, BiTaksi ve Getir uygulamaları, Beltur, BNB (bisiklet), iTaksi, İBB Sosyal Tesisler, Hamidiye Su Otomatları, İsper ve İspark

  İstanbul Kartınızı yukarıda sayılan sosyal alanlardaki harcama ve ödeme işlemlerinizde, ön ödemeli bir kart olarak kullanabilirsiniz. Kampanya ve fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Size özel indirim ve kampanyalar yapılarak daha kazançlı bir kullanım sağlarsınız.

  İstanbul Karttan Para Çekilebilir mi?

  İstanbul Kartınıza bakiye yükleme imkanınız vardır. Bakiye yükleyerek istediğiniz gibi  ve istediğiniz miktarda harcama yapabilirsiniz. Son dönemde yapılan anlaşma ile artık yatırdığınız parayı çekme imkanınızda vardır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi altında çalışan BELBİM A.Ş. ile Bankalararası Kart Merkezi arasında İstanbulkart’ın TROY ödeme sistemi ile entegre edilmesi için bir anlaşma imzalandı. Artık İstanbulkart ile tüm ATM’lerden para çekme veya yatırma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  İstanbul Kart Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

  Troy özelliği ile Türkiye’de bulunan tüm ATM cihazlarından para çekebilirsiniz. Bakiyeniz olması şartı ile bu hizmeti kullanmanız mümkündür. Bakiyeniz yoksa para çekemezsiniz. ATM cihazına kartınızı takarak bu işlemi kolayca yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken size en yakın banka ATM cihazını bulmaktır.

  İstanbul Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  İstanbul Kartınızın bakiyesini sorgulamak için kullanabileceğiniz yollar şu şekildedir:

  • İnternet sitesi ile İstanbulkart Bakiye Sorgulama
  • Mobil uygulama ile İstanbulkart Bakiye Sorgulama
  • NFC sistemi ile İstanbulkart Bakiye Sorgulama
  • Banka ATM Cihazları

  Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.