İçeriğe geç

İstanbulkart Bakiye Sorgulama

  Toplu ulaşım araçlarında kullanılan akıllı ulaşım kartları her şehirde farklı isim ve özelliklerle hizmet vermektedir. Şehirlerin belediyeleri tarafından düzenlenen sistemle, Büyükşehir Belediyesi ve toplu taşıma araçlarından sorumlu kuruluşlar, vatandaşların ihtiyaçlarına yönelik en kaliteli hizmeti vermeye çalışıyor. Bu kapsamda hizmete sunulan İstanbul Kart, İstanbullu vatandaşların toplu taşıma araçlarıyla yolculuk yapabilmeleri için kullandıkları kişiye özel karttır. İstanbul kart ile toplu taşıma kullanıcıları hızlı, pratik ve güvenli bir şekilde ödemelerini yaparak ulaşım hizmetinden yararlanabilmektedirler. Bunun için İstanbul Kart Bakiyelerinde yeterli miktarda bakiye olması yeterlidir.

  İstanbul kartın kullanıcı ihtiyaçlarına göre şekillenen çeşitleri vardır. Bunlar;

  1. Anonim Kart
  2. Mavi Kart
  3. İndirimli Kart
  4. Ücretsiz Kart
  5. Sınırlı Kullanım Kart

  Sizde eğer İstanbul’da yaşıyorsanız yada İstanbul’a misafir olarak geldiyseniz İstanbul kartlardan size en uygun olan seçip toplu ulaşımdan faydalanabilirsiniz.

  İstanbulkart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  İstanbul kartınızı sorunsuz kullanabilmek için düzenli olarak bakiye yüklemesi yapmanızda fayda vardır. Bakiyenizin ne kadar kaldığını öğrenebilmeniz için İstanbul Kart Bakiye Sorgulama yollarından birisini kullanabilirsiniz. Böylece ulaşım sırasında sorun yaşamazsınız.

  • İnternet sitesi ile İstanbulkart Bakiye Sorgulama
  • Mobil uygulama ile İstanbulkart Bakiye Sorgulama
  • NFC sistemi ile İstanbulkart Bakiye Sorgulama

  İntenet sitesi ile İstanbulkart Bakiye Sorgulama

  Eğer internet sitesi üzerinden İstanbul Kart Bakiyenizi öğrenmek isterseniz aşağıdaki linke tıklayarak üyelik bilgilerinizle giriş yapmanız yeterlidir. Karşınıza çıkan panelden bakiyenizi kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

  İstanbul Kart Bakiye Sorgulama için tıklayınız.

  Ayrıca online işlemler sayfasından bakiye yükleme ve farklı birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

  Mobil Uygulama ile İstanbulkart Bakiye Sorgulama

  Akıllı telefonunuza indireceğiniz mobil uygulama ile daha kolay ve hızlı bir şekilde İstanbul Kart Bakiye sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için pc başına geçmenize yada uygun mekan aramanıza gerek yoktur. Tek yapmanız gereken akıllı telefonunuzdan size uygun uygulama mağazasına girip İstanbulkart uygulamasını indirmektir. Daha sonra uygulamaya girerek İstanbul Kart Bakiyenizi görebilirsiniz.

  Android için İstanbulkart Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  IOS kullanıcıları için İstanbulkart Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  NFC ile İstanbulkart Bakiye Sorgulama

  Eğer telefonunuz NFC uyumlu ise bu özelliği kullanarak İstanbul Kart Bakiye sorgulama yapabilirsiniz.

  İstanbul Kart Nasıl Alınır?

  İstanbul il sınırları içinde toplu taşıma araçlarında kullanılan bir karttır. İstanbul Kart otobüs AŞ, İETT, metro, tramvay, teleferik, marmaray, metrobüs, vapur vb. araçlarda kullanılabilir. Kolay ve hızlı ödeme imkanı sağlayan İstanbul kartı almak için gerekenler ise son 6 ay içinde çekilen 1 adet vesikalık fotoğraftır. Fotoğrafınız ile birlikte İstanbulkart Başvuru Merkezine giderek başvuru yapabilirsiniz.