İçeriğe geç

İstanbulkart Mobil ile Kart Silme

  İstanbul’da kullanılan İstanbul kart şehir içi toplu taşıma araçlarında ve belediyenin bir çok işletmesinde kullanılabilmektedir.

  İçindekiler

  İstanbulkart’ı Nasıl Kullanırım?

  Anonim İstanbulkart’ınızı, İstanbulkart Elektronik Ücret Toplama Sistemi’ne entegre tüm üye işyeri ve kuruluşlarda kullanabilirsiniz. Kullanmak için yapmanız gerekenler şu şekildedir:

  • Perakende ve hizmet sektöründe faaliyet gösteren Üye İşyerlerimizin; (İstanbulkart İşlem noktaları) kasalarında İstanbulkart ödemesini yapabileceğiniz kart okuyuculara,
  • Toplu ulaşım (Otobüs AŞ, İETT, Metro, Tramvay, Teleferik, Marmaray, Metrobüs, Vapur vb.) araçlarındaki validatör cihazlarına,
  • Turnikelerde bulunan kart okuyuculara İstanbulkart’ınızı yaklaştırarak okutmanız yeterlidir.

  İstanbul Kart Mobil Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır?

  Mobil uygulamalar hayatımızın bir çok alanında bize kolaylıklar sağlamaktadır. Bu kolaylıklardan biriside İstanbul Kart kullanıcılarına sunulmuştur. İstanbul Kart mobil uygulaması ile aşağıdaki imkanlara sahip olursunuz.

  • Bakiye görüntüleme imkanı
  • TL/Abonman Talimatı oluşturma
  • TL/Abonman Talimatı tanımlama
  • Yükleme/Ödeme Noktalarını Görme İmkanı
  • Hareket Detaylarını Görme
  • Toplu Ulaşım Ücretlerini QR Kod ile Ödeme

  İstanbul Kart mobil uygulamasını indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz. Bu bağlantılardan size uygun olana tıklayıp yükle butonuna basarak uygulamayı indirebilirsiniz. Daha sonra İstanbul kartınızın bilgilerini sisteme girip kartınızı uygulamaya tanıtmanız gerekiyor. Tanıtma işleminden sonra kartınızla ilgili işlemleri yapabilirsiniz.

  Play Store üzerinden İstanbulkart Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App Store üzerinden İstanbulkart Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  İstanbulkart Mobil ile Kart Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

  İstanbul kart mobil uygulamanıza tanımladığınız kartınızı değiştirmek isteyebilirsiniz. Bunun için eklediğiniz kartı silmeniz gerekir. Aşağıdaki adımları izleyerek bu işlemi kolayca yapabilirsiniz.

  • Eklediğiniz kartı silerek yenisini ekleyebilirsiniz. Silinen kart güvenlik nedeniyle daha sonradan başka bir kişinin hesabına (mobil uygulamasına) eklenemez. Ancak silmiş olduğunuz kartı daha sonra yeniden kendi hesabınıza (mobil uygulamanıza) ekleyebilirsiniz.
  • Kart detayı ekranında silinmek istenilen kart görüntülenir. Buradan sil butonuna tıklayarak kartınızı silebilirsiniz.
  • Karşınıza silme nedenleri gelecektir. Silme nedeninizi seçerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

  İstanbul kart mobil uygulaması ile kolayca bakiyenizi öğrenebilir, bakiye yüklemesi yapabilirsiniz. Bakiye sorgulamanın diğer yöntemleri ise şu şekildedir:

  İnternet sitesi ile İstanbul Kart Bakiye Öğrenme

  Eğer internet sitesi üzerinden İstanbul Kart Bakiyenizi öğrenmek isterseniz aşağıdaki linke tıklayarak üyelik bilgilerinizle giriş yapmanız yeterlidir. Karşınıza çıkan panelden bakiyenizi kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

  İstanbul Kart Bakiye Sorgulama için tıklayınız.

  Ayrıca online işlemler sayfasından bakiye yükleme ve farklı birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

  NFC ile İstanbul Kart Bakiye Öğrenme

  Eğer telefonunuz NFC uyumlu ise bu özelliği kullanarak İstanbul Kart Bakiye sorgulama yapabilirsiniz. Kartınızı telefonunuza tutmanız yeterlidir.