İçeriğe geç

İzmirim Kart Bakiye

  İzmirimkart ile  İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen Otoparklar, Bisim, Teleferik, İzmir Doğal Yaşam Parkı, Aşık Veysel Rekreasyon Alanı Buz Pisti, Akıllı Tuvaletler gibi bir çok hizmeti İzmir Kent Kart ile kullanabilirsiniz. Bu hizmetlerden faydalanabilmek için İzmirim Kart almanız gerekir. Aldıktan sonra ise bakiye yüklemelisiniz. Bakiyeniz yettiği sürece toplu ulaşım alanlarını ve belediyenin sunduğu diğer hizmetleri kullanabilirsiniz. Yolculuk sırasında ödeme sorunu yaşamamak için bakiyenizi düzenli olarak kontrol etmenizde fayda vardır. Bunun için İzmirim Kart Bakiye Sorgulama işlemi yapmalısınız. Sorgulama işlemi için makalemizin devamını okuyabilirsiniz.

  İzmirim Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  İzmirim Kart bakiye sorgulama işlemi için yapmanız gerekenleri şu başlıklar altında toplayabiliriz. Bu seçeneklerden size en kolay geleni kullanabilirsiniz. Kart okuma cihazı en kolayıdır ancak her an yapma imkanı yoktur. Ancak diğer iki seçenekte internet kullanarak kolayca bakiyenizi görebilirsiniz.

  • Eshot üzerinden İzmirim Kart Bakiye Sorgulama
  • Mobil Uygulama ile İzmirim Kart Bakiye Sorgulama
  • Kart Okuma Cihazına Bakarak İzmirim Kart Bakiye Sorgulama

  Eshot üzerinden İzmirim Kart Bakiye Sorgulama

  ESHOT Genel Müdürlüğü ya da kısaca ESHOT, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüs işletmesinin adıdır. İzmir Kent Kart Bakiye Sorgulama işlemini Eshot üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz. Bunun için ilgili alana ‘Akıllı Kart Numarasını’ girmeniz yeterlidir.

  Eshot üzerinden İzmir Kent Kart Bakiye Sorgulama için tıklayınız. 

  Mobil Uygulama ile İzmirim Kart Bakiye Sorgulama

  İzmir Kart Bakiye Sorgulama işlemini akıllı telefonunuz üzerinden mobil uygulamayı indirerek kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için mobil uygulama mağazasına girip indirmeniz gerekiyor.

  Play Store – İzmir Kent Kart Mobil Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  İndirme işleminden sonra kartınızı sisteme tanıttıktan sonra kolayca bakiyenizi görebilirsiniz.

  Kart Okuma Cihazına Bakarak İzmirim Kart Bakiye Sorgulama

  Otobüslere yada geçiş noktalarından geçerken kartımızı okuttuğumuz kart okuma cihazlarında bakiye yazar. Kartı okuttuktan sonra ekranın altına bakmanız yeterlidir. Buradan bakiyenizi takip edebilirsiniz. Kart okuma cihazı ile kart bakiye öğrenme çok kolaydır ancak istediğiniz her an her yerde yapamazsınız. İlla ki yolculuk sırasında olması gerekir.