İçeriğe geç

İzmirim Kart Sorgulama

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü proje ile akıllı ulaşım kartı İzmirim Kart hizmete girmiştir. Bu hizmet ile İzmirli vatandaşlar ulaşımdan faydalanırken İzmirim Kart kullanacaklardır. İzmirim Kartına bakiye yüklemek yada sorgulamak isteyenler ise sitemizde bulunan makalelerden faydalanabilirler. İzmirim Kart sorgulama işlemi için aşağıdaki başlıkları okuyabilirsiniz.

  İzmirim Kart Sorgulama Yapma Seçenekleri Nelerdir?

  İzmir Kent Kart ile bakiye sorgulama yöntemlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Eshot resmi internet sitesi üzerinden İzmirim Kart Sorgulama
  • Mobil Uygulama ile İzmirim Kart Sorgulama
  • Kart Okuyucudan İzmirim Kart Sorgulama

  Eshot Resmi İnternet Sitesi Üzerinden İzmirim Kart Sorgulama

  ESHOT Genel Müdürlüğü ya da kısaca ESHOT, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüs işletmesinin adıdır. İzmir Kent Kart Bakiye Sorgulama işlemini Eshot üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz. Bunun için ilgili alana ‘Akıllı Kart Numarasını’ girmeniz yeterlidir.

  Eshot üzerinden İzmir Kent Kart Bakiye Sorgulama için tıklayınız. 

  Mobil Uygulama ile İzmirim Kart Sorgulama

  İzmir Kart Bakiye Sorgulama işlemini akıllı telefonunuz üzerinden mobil uygulamayı indirerek kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için mobil uygulama mağazasına girip indirmeniz gerekiyor.

  İzmir Kent Kart Mobil Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  Kart Okuyucudan İzmirim Kart Sorgulama

  Otobüs yada diğer hizmetleri kullanırken kartımızı okuttuğumuz kart okuyuculardan bakiyenizi görebilirsiniz. Bunun için kartınızı okuttuktan sonra ekranın altına bakmanız yeterlidir. O anki ulaşım bedelinin düşmüş hali ile son bakiyeniz altta görünür.

  İzmirim Kart Nasıl ve Nerelerde Kullanılır?

  Akıllı ulaşım kartları o şehirde olan ve belediyeye ait hizmetlerden de faydalanmaya yardımcı olabilir. Bulunduğunuz ilin şehir kartına ait araştırma yaparak bu detayı öğrenebilirsiniz. İzmir kent kart ile böyledir. Belediyenin tüm işletmelerine bu kart ile girebilirsiniz.

  İzmir Kentkart ile  İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen Otoparklar, Bisim, Teleferik, İzmir Doğal Yaşam Parkı, Aşık Veysel Rekreasyon Alanı Buz Pisti, Akıllı Tuvaletler gibi bir çok hizmeti İzmir Kent Kart ile kullanabilirsiniz.

  İzmir Kent Kart satın almak için yapmanı gereken satış noktasına gitmektir. İzmir’de bulunan tüm satış noktaları ve dolum gişelerinden yapabilirsiniz. Kartınızı seçip aldıktan sonra bakiye yüklemeniz gerekir. Bakiye yükledikten sonra kartınız ulaşıma açılacaktır.