İçeriğe geç

Kent Kart Bakiye

  Şehir içi toplu taşıma araçlarında kullanılan akıllı kartlara Kent Kart ismi verilir. Şehrin belediyesi tarafından belirlenen isimle anılan kent kartlar bir çok şehirde kullanılmaktadır. Kullanıldığı şehirleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  Adana, Bandırma, Burdur, Çanakkale, Edirne, Ereğli, Hatay, İnegöl, Kastamonu, Kocaeli, Manisa, Mersin, Muğla, Niğde, Sivas, Yozgat gibi şehirlerde ve ilçelerde bulunan toplu taşıma araçlarında kullanılan akıllı kart sistemidir. Kenkart ile otobüs, minibüs, metro, tren, tramvay, troleybüs veya deniz otobüslerini kullanırken ödeme yapabilirsiniz. Bazı şehirlerde belediye tarafından işletilen işletmeleri de bu kart ile kullanmanız mümkündür.

  İçindekiler

  Kent Kart Bakiye Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  Kent kart bakiye sorgulama işlemi için aşağıdaki seçeneklerden size en uygun olanı seçebilirsiniz.

  • Kart dolum noktalarından Kent Kart Bakiye
  • İnternet Sitesi Üzerinden Kent Kart Bakiye
  • Mobil Uygulama ile Kent Kart Bakiye
  • NFC Özelliği ile Kent Kent Kart Bakiye

  Kart dolum noktalarından Kent Kart Bakiye

  Kent kart kullanıcıları Kent Kart Bakiye Sorgulama işlemlerini kart dolum noktalarında rahatlıkla yapabilirler. Tek yapmaları gereken en yakın kart dolum noktasına gitmektir.

  İnternet Sitesi Üzerinden Kent Kart Bakiye

  Kent kartın kurumsal internet sitesine girerek bakiye sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için siteye girdikten sonra ekranın sağında bulunan ‘Online İşlemler’ menüsüne tıklayın. Daha sonra ‘Kentkart İşlemleri’ menüsünden bilgilerinizle giriş yaparak bakiyenizi görüntüleyebilirsiniz. Aşağıdaki adımları tek tek takip ederek daha net şekilde yapılacakları görebilirsiniz.

  • Telefon numaranızı gereken alana doğru bir şekilde girin ve devam et butonuna tıklayın.
  • Telefonunuza gelen sms kodu ile 6 haneli yeni şifre oluşturmanız gerekiyor. Şifrenizi oluşturun.
  • Gelen menüde yer alan seçeneklere arasından Kent Kart Bakiye Sorgulama seçeneğini işaretleyin.
  • Artık kartınızda ne kadar bakiye TL kaldığını görebilirsiniz.

  Mobil Uygulama ile Kent Kart Bakiye

  Bakiye sorgulama işlemleri arasında en çok kullanılan ve tercih edilen mobil uygulamadır. Mobil uygulama ile kent kart bakiye sorgulama işlemini büyük küçük herkes kolay bir şekilde yapabilir. Üstelik zaman ve mekan değiştirmeye gerek kalmadan her an her yerde yapılabilir. Mobil uygulama sayesinde istediğinizde bakiye sorgulaması yaparak yolculuğunuza aksamadan devam edebilirsiniz.

  Play Store – Kentkart mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App Store – Kentkart mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  NFC Özelliği ile Kent Kart Bakiye

  Kent Kart kullanıcısıysanız ve NFC özelliği olan akıllı telefonunuz varsa telefonunuzu Kentkart’a dönüştürebilirsiniz. Böylece kart taşımadan telefonunuzu kullanarak toplu taşıma araçlarında ödeme yapabilirsiniz.