İçeriğe geç

Kentkart Bakiye Sorgulama

  Kentkart bir çok şehirde şehir içi toplu taşıma araçlarında kullanılan akıllı elektronik kartlara verilen genel addır. Bu kartlara kullanılacağı şehrin adı verilerek sadece oraya özel hale getirilir. İlgili şehirde yaşayan vatandaşlar, toplu taşıma araçlarına binerken akıllı kentkartlarını kullanırlar.

  Kent kart kullanan vatandaşlar sıklıkla kent kart bakiye sorgulama işlemi yapmak zorundadırlar. Şehir içi ulaşımda kullanılan kent kartlara bakiye yüklenmektedir. Böylece toplu taşıma araçlarına binerken kolay ve sorunsuz bir şekilde ödeme yapılmaktadır. Ödeme sırasında yetersiz bakiye sorunu yaşamak istemiyorsanız bakiye sorgulama yaparak önlem almanız sizin için iyi olacaktır. Kent kartınızda yeterli bakiye yok ise yetersiz bakiye hatası alarak toplu taşıma aracından inmek zorunda kalabilirsiniz. Buda gideceğiniz yere gecikmek anlamına gelir. Bu tür sorunlarla karşılaşmak istemiyorsanız makalemiz tam size göre. Kent Kart Bakiye Sorgulama işlemi için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

  Kentkart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Kent kart kullanıcıları için kartın limitini öğrenmek için birçok yöntem vardır. Bu yöntemleri kullanarak hızlı bir şekilde bakiyenizi sorgulayabilirsiniz. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Kart dolum noktalarından Kent Kart Sorgulama
  • İnternet Sitesi Üzerinden Kent Kart Sorgulama
  • Mobil Uygulama ile Kent Kart Sorgulama
  • NFC Özelliği ile Kent Kent Kart Sorgulama

  Kart dolum noktalarından Kent Kart Sorgulama

  Kent kart kullanıcıları Kent Kart Bakiye Sorgulama işlemlerini kart dolum noktalarında rahatlıkla yapabilirler. Tek yapmaları gereken en yakın kart dolum noktasına gitmektir.

  İnternet Sitesi Üzerinden Kent Kart Sorgulama

  Kent kartın kurumsal internet sitesine girerek bakiye sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için siteye girdikten sonra ekranın sağında bulunan ‘Online İşlemler‘ menüsüne tıklayın. Daha sonra ‘Kentkart İşlemleri‘ menüsünden bilgilerinizle giriş yaparak bakiyenizi görüntüleyebilirsiniz. Aşağıdaki adımları tek tek takip ederek daha net şekilde yapılacakları görebilirsiniz.

  • Telefon numaranızı gereken alana doğru bir şekilde girin ve devam et butonuna tıklayın.
  • Telefonunuza gelen sms kodu ile 6 haneli yeni şifre oluşturmanız gerekiyor. Şifrenizi oluşturun.
  • Gelen menüde yer alan seçeneklere arasından Kent Kart Bakiye Sorgulama seçeneğini işaretleyin.
  • Artık kartınızda ne kadar bakiye TL kaldığını görebilirsiniz.

  Mobil Uygulama ile Kent Kart Sorgulama

  Bakiye sorgulama işlemleri arasında en çok kullanılan ve tercih edilen mobil uygulamadır. Mobil uygulama ile kent kart bakiye sorgulama işlemini büyük küçük herkes kolay bir şekilde yapabilir. Üstelik zaman ve mekan değiştirmeye gerek kalmadan her an her yerde yapılabilir. Mobil uygulama sayesinde istediğinizde bakiye sorgulaması yaparak yolculuğunuza aksamadan devam edebilirsiniz.

  Play Store – Kentkart mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App Store – Kentkart mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  NFC Özelliği ile Kent Kart Sorgulama

  Kent Kart kullanıcısıysanız ve NFC özelliği olan akıllı telefonunuz varsa telefonunuzu Kentkart’a dönüştürebilirsiniz. Böylece kart taşımadan telefonunuzu kullanarak toplu taşıma araçlarında ödeme yapabilirsiniz.