İçeriğe geç

Kentkart Para Yükle

  Şehirlerde toplu taşıma araçlarında kullanılan akıllı ulaşım kartlarıdır. Bu kartlar ile kent kart kullanılan illerde bulunan toplu taşıma araçlarının hepsine binilebilir. Kent Kart otobüs, minibüs, metro, tren, tramvay, troleybüs veya deniz otobüslerini kapsar. Kent Kart, Antalya, Alanya, Adana, Bandırma, Burdur, Çanakkale, Edirne, Ereğli, Gaziantep, İnegöl, Kocaeli, Mersin, Muğla, Niğde, Ordu, Sivas ve Yozgat illerinde toplu taşıma araçlarından faydalanan vatandaşlara hizmet vermektedir.

  Kentkart Para Yükle

  Kent Kart bakiye yükleme işlemi için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz. Ayrıca şehirlerin vatandaşlarına özel olarak sağladığı bakiye yükleme imkanları vardır. Bu imkanları şehrinizi ismi ile aratarak sitemizde bulabilirsiniz.

  • Kart dolum otomatları ile Kentkart Para Yükle
  • Fastpay ile Kentkart Para Yükle
  • Mobil Uygulama ile Kentkart Para Yükle
  • Bankalar Aracılığıyla Kentkart Para Yükle

  Kart dolum otomatları ile Kentkart Para Yükle

  Bulunduğunuz şehirde kart dolum cihazları vardır. Bu cihazlardan kolayca kent kart bakiye yükleme işlemi yapabilir, bakiyenizi güncelleyebilirsiniz. Sitemizde şehrinize göre arama yaparak kart dolum noktalarına nasıl ulaşabileceğinizi bulabilirsiniz.

  Fastpay ile Kentkart Para Yükle

  Fastpay üzerinden Kent Kartınıza bakiye yüklemek için aşağıdaki adımları izlemelisiniz.

  • FastPay’i açın.
  • İlk kez yükleme yapıyorsanız, kart ekle>ulaşım kartı ekle alanlarını seçerek eklemek istediğiniz ulaşım kartını seçin.
  • Kent Kartınızın üzerindeki numarayı girin. Böylece kartınızı tanımlamış oldunuz.
  • Eklediğiniz kartı seçip yüklemek istediğiniz bakiye tutarını yazın.
  • Bu kısımda varsa fastPay bakiyenizle ödeme yapabilirsiniz. Yoksa tanımladığınız kredi kartınızı seçin.
  • Eğer daha önce yükleme işlemi yaptıysanız, tek yapmanız gereken kredi kartını seçip yükleme yapmaktır.

  Kent Kart Bakiye Yükleme işleminiz başarıyla gerçekleşmiştir. Artık sadece yüklemeyi onaylatmanız yeterlidir. Bunun için ulaşım aracındaki kart okuyucuya kartınızı okutabilirsiniz. Yada duraklarda bulunan bakiye göster cihazlarında ‘Online Dolum’ tuşuna basarak kartınızı okutmanız gerekir yeterli olacaktır.

  Mobil Uygulama ile Kentkart Para Yükle

  Kent Kart Bakiye Yükleme ve daha birçok hizmet için Kentkart mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki linklerden size uygun olan uygulama mağazasının üstüne tıklayın ve gelen sayfadan uygulamayı indirin.

  Google Store – Kentkart Mobil Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App Store – Kentkart Mobil Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  Ayrıca telefonunuz NFC destekli ise kentkartınızı taşıma derdiniz olmadan yükleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Bankalar Aracılığıyla Kentkart Para Yükle

  Kent Kart ile anlaşmalı olan bankalardan birisinin müşterisi iseniz sizde bankanın internet bankacılığı ve mobil uygulamasını kullanarak bakiye yükleyebilirsiniz. Bunun için ilgili bankanın internet sitesini açıp detaylı bilgi alabilirsiniz. İnternet xube şifreniz ile birlikte sisteme giriş yapıp, Kent Kartınıza bakiye yükleyebilirsiniz.