İçeriğe geç

Konya Elkart Bakiye Yükleme

  Konya ilinde yaşayan vatandaşlar toplu taşıma araçlarından faydalanırken ödemelerini El Kart ile yapmaktadırlar. El Kart akıllı ulaşım kartıdır. Bu karta yüklenen bakiye ile kişiler kolayca yolculuk ücretini ödeyebilirler. Konya Büyükşehir Belediyesinin yürüttüğü proje ile vatandaşlar el kartlarını kullanarak bazı kolaylıklardan da faydalanabilmektedir.

  El kartlar yüklenen bakiye ile taşıma ücretinin ödenmesi mantığı ile çalışır. Bakiye yetersiz olduğunda kişi otobüs yada diğer toplu taşıma araçlarına binemez. Bu yüzden düzenli olarak El kart bakiye sorgulama işlemi yaparak kalan bakiyenin ne kadar olduğunun bilinmesi gerekir. Konya Elkart bakiye sorgulama işlemi için şu yöntemleri kullanmak gerekir.

  • NFC Sistemi ile Konya Elkart Bakiye Sorgulama
  • Online Konya Elkart Bakiye Sorgulama
  • Mobil Uygulama ile Konya Elkart Bakiye Sorgulama
  • Kart Okuma Cihazından Konya Elkart Bakiye Sorgulama

  Bu yöntemlerden size en uygununu seçerek El Kart bakiyenizi sorgulayabilirsiniz. Bakiyenizin yetersiz olması durumunda El kart bakiye yükleme işlemi yapmanız gerekir. Bu işlem için aşağıdaki başlığı okumaya devam edin.

  Konya Elkart Bakiye Yükleme Nasıl Yapılır?

  Bakiye yüklemek için kullanabileceğiniz yöntemleri şöyle sıralayabiliriz.

  • Dolum Gişeleri ve Bayilerden Elkart Bakiye Yükleme
  • Online Konya Elkart Bakiye Yükleme

  Dolum Gişeleri ve Bayilerden Elkart Bakiye Yükleme

  İndirimli Elkart’ınıza Elkart dolum gişelerinden ve bayilerinden bakiye veya aylık indirimli abonman yükletebilirsiniz. Elkart dolum fişinizi alarak abonman veya bakiye dolumu yönünden ya da miktar yönünden doğruluğunu kontrol etmenizde fayda vardır. Elkart bakiye yükleme işlemlerini dolum gişeleri ve bayilerden kolayca yapabilirsiniz.

  Online e-Dolum ile Konya Elkart Bakiye Yükleme

  İnternetten e-Dolum ile bakiye ya da aylık indirimli abonman yükleyebilirsiniz. Yükleme yaptıktan sonra toplu ulaşım araçlarında bulunan validatörlerdeki yeşil butona basarak, kartınızı okutup e-Dolum’u aktif etmeniz gerekir. Daha sonra ulaşım ücreti için kartınızı okutmalısınız.

  Online bakiye yükleme için tıklayınız.

  Yukarıdaki bağlantıya tıklayarak internet üzerinden online e-dolum ile Konya Elkart bakiye yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İşlem adımları şu şekildedir:

  • Ekranın sağ tarfında bulunan butona tıklayarak işlemleri takip ediniz ve banka kartınızı kullanarak e-dolum işlemini tamamlayınız. e-Dolum yapacağınız kartın kişiselleştirilmiş Elkart olması ya da kart numarasını bilmeniz gerekiyor.
  • Kullanacağınız toplu ulaşım aracında ya da turnikelerde bulunan kart okuyucu cihaz (validatör) üzerindeki Yeşil Butona basınız. (cihaz üzerinde yeşil buton bulunmuyorsa araç sürücüsünden yardım isteyebilirsiniz.) Cihaz yükleme moduna geçecek ve ekranda ‘Kartınızı Gösterin’ yazacaktır.
  • Yükleme modundaki cihaza kartınızı tutunuz ve cihaz ‘Kartınıza … TL Yüklendi’ uyarısı verene kadar kartınızı çekmeyiniz. Bu uyarıdan sonra e-Dolum işlemi tamamlanmış olacaktır.
  • İşlem tamamlanmasından sonra, kartınızı çekmenizle birlikte cihaz otomatik olarak normal moda geçecektir. Kartınızı tekrar okutarak ödeme işlemini tamamlayabilirsiniz.