İçeriğe geç

KOSGEB Kredi Başvurusu

  KOSGEB ekonomiyi düzenlemek ve işletmelere yardım ederek istihdamı artırmak için hibe ve geri ödemeli krediler vermektedir. Dönem dönem bu kredilere başvuru açılmaktadır. Özellikle son dönemde pandemi nedeniyle zor durumda kalan mikro ve küçük ölçekli işletmeler için devlet yeniden yardım kararı almıştır. 23Cumhurbaşkanının yaptığı açıklamaya göre, KOSGEB 5 milyar TL bütçeli yeni bir programı açıkladı. Bu program pandemiden etkilenen imalat sektöründe çalışan mikro ve küçük ölçekli işletmeler ve teknoloji tabanlı başlangıç yapanların başvurusuna açıktır. Mikro işletmeler 30 bin liraya kadar, küçük işletmeler 75 bin liraya kadar 3 yıl geri ödemesiz ve faizsiz kredi alabilecekler. KOSGEB’in yeni programına başvuru yapabilmek için yapılması gerekenleri sizinle paylaşacağız.

  İçindekiler

  KOSGEB Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

  KOSGEB kredi başvurusu yapmak isteyenler için kurum iki farklı yöntem belirlemiştir. Bu yöntemleri aşağıda sizler için sıralayarak ayrıntılarına yer verdik. Detayları okuyarak daha net bilgiye sahip olabilirsiniz. Bu yollar:

  • KOSGEB resmi internet sayfası üzerinden KOSGEB Kredi Başvurusu
  • E-devlet üzerinden KOSGEB Kredi Başvurusu

  Detaylı başvuru adımları için makalemizin devamını okumaya devam edebilirsiniz.

  KOSGEB resmi internet sayfası üzerinden KOSGEB Kredi Başvurusu

  KOSGEB faizsiz kredi başvuru şartlarını karşılayan ve uyan mikro ve küçük işletmeler KOSGEB resmi internet sayfasını kullanarak başvurularını yapabilirler. Bunun için yapmanız gerekenleri şöyle sıralayabiliriz:

  • Önce www.kosgeb.gov.tr adresine giriş yapın. Bunun için bağlantıya tıklayabilirsiniz.
  • Sonra sayfada bulunan “E-Hizmetler” menüsünden “Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı Başvurusu” alt menüsünü seçin.
  • Sonra bu sayfada bulunan alanları doldurarak ve gerekli belgeleri yükleyerek online başvurunuzu bitirin.
  • KOSGEB Veritabanına kayıtlı olmayan veya KOBİ Bilgi Beyannamesi güncel olmayan işletmeler, önce kayıt ve güncelleme işlemini yapmalıdır.

  Online başvuru dışında KOSGEB’e belge teslim etmeye gerek yoktur. Belgelerin sisteme yüklenmesi yeterlidir.

  E-devlet üzerinden KOSGEB Kredi Başvurusu

  E-devlet üzerinden KOSGEB faizsiz kredi başvuru sayfasına girerek başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurunuzu nasıl yapacağınızı aşağıdaki adımları okuyarak öğrenebilirsiniz.

  E-devlet sistemine aşağıdaki bağlantıları kullanarak ulaşabilirsiniz.

  E-devlet internet sayfasına girmek için tıklayınız.

  Play store üzerinden e-devlet kapısı mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App store üzerinden e-devlet kapısı mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.