Maaş Bordrosuz Kredi Veren Bankalar

0
5610

Maaş bordrosu istemeden kredi veren bankalar, kredi kullanımını kolaylaştırmak adına farklı kriterler belirleyerek kredi kullanımına olanak sunmaktadır. Maaş bordrosuz kredi veren bankalar, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Akbank
 • TEB
 • ING Bank Mini Kredi
 • Garanti Bankası
 • Aktifbank
 • Odeabank
 • com
 • N Kolay Kredi
 • Aktifbank

Bu bankalardan bazıları, gelir belgesi istememesine rağmen kredi notu değerlendirmesi yapmaktadır. Daha önce kredi kullanımları konusunda problem yaşayanlar için maaş bordrosu olmadan kredi kullanımına olanak sunulmamaktadır.

Bankalar, maaş bordrosu yerine alternatif bir güvence yöntemi kullanmaları halinde de maaş bordrosu talep etmeden kredi kullanım olanakları sunmaktadır. Bu sebeple kredi kullanım kriterlerinin bankaya ve müşteri profiline göre değiştiği söylenebilmektedir.

Maaş Bordrosuz Kredi Nasıl Kullanılır?

Maaş bordrosuz kredi kullanmak, bankanın kriterlerine bağlı olarak değişkenlik gösterse de tüm bankalar için genel olarak belirlenmekte olan şartlar bulunmaktadır. Maaş bordrosu göstermeden kredi kullanmak şu şartlar ile mümkün olmaktadır:

 • Kredi sicil derecesinin iyi seviyede olması halinde, bankalar maaş bordrosunun gösterilmesine ihtiyaç duymamaktadır.
 • İpotek olarak bir mülkün gösterilmesi halinde de maaş bordrosuna gerek kalmamaktadır.
 • Kefil göstererek kredi kullananlar için de herhangi bir gelir durumu beyanına gerek kalmadan kredi kullanımına izin verilmektedir.
 • Ek gelir durumu, kirada bulunan bir evin düzenli kira geliri gibi durumların belgelenmesi halinde de standart bir maaş gösterimine ihtiyaç duyulmamaktadır.
 • Müşterinin bir taahhütte bulunması sonucunda da banka tarafından gelir belgesi talep edilmemektedir.

Bu şartların sağlanması halinde kişilerin düzenli bir geliri olma durumlarının belgelenmesine özel olarak ihtiyaç duyulmamaktadır. Fakat şartların sağlanmaması halinde, banka belirli limitlerin üzerindeki kredi kullanımlarında gelir belgesi zorunluluğu bulundurmaktadır.

Akbank Maaş Bordrosuz Kredi Nasıl Kullanılır?

Akbank ile maaş bordrosu göstermeden kredi kullanmak, banka tarafından belirlenen şartlar dahilinde mümkün olmaktadır. Akbank özelinde gelir belgesiz kredi limiti 40.000 TL olarak gösterilmektedir.

Maaş bordrosuz kredi veren bankalar içerisinde yer alan Akbank, ihtiyaç kredileri kapsamında sunduğu bu olanaklar ile 48 aya varan vade seçenekleri sunabilmektedir. Vade seçenekleri dahilinde ortalama %1,49 oranında faiz uygulaması bulunmaktadır.

Akbank Direkt Kredi olarak bilinen uygulama, internet üzerinden başvuruları kabul etmektedir. Yapılan ön başvuruları incelenmesi sonucunda banka yetkilileri tarafından onay durumu bildirilerek kredi finansmanı sağlanmaktadır.

TEB Gelir Belgesiz İhtiyaç Kredileri

TEB ile gelir belgesi olmadan ihtiyaç kredisi kullanmak, maksimum 12.500 TL tutarına kadar mümkün olabilmektedir. Bu tutar üzerinden bankanın uygulamakta olduğu vade seçenekleri, 48 aya kadar uzatılabilmektedir.

TEB ihtiyaç kredilerinin belirlenen limitin üzerine çıkmaması halinde herhangi bir evrak ya da belge gösterilmesine gerek olmamaktadır. Banka, uyguladığı faiz oranları ve imzalanan taahhütname ile sunduğu finansmanı güvence altına almaktadır.

TEB kredisi kullanmak için SMS yoluyla başvuru yapmak mümkün olmaktadır. Ön başvuru niteliği taşıyan SMS içeriklerinde T.C kimlik numarası yazılarak 4466 numaralı hatta gönderilmesi gerekmektedir.

ING Bank Mini Kredi Nedir?

ING Bank mini kredi olarak sunulan hizmet, belirlenen limit dahilinde gelir belgesine veya kefile ihtiyaç duymadan kredi kullanılmasına yöneliktir. Maksimum 5.000 TL tutarına kadar kredi kullanılmasına olanak sunmaktadır.

ING Bank Mini Kredi kampanyası kapsamında 48 aya varan vade seçenekleri tercih edilebilmektedir. Kredi kullanımında ING Bank dosya masrafı olarak %0,5 oranında bir ücret talep etmektedir.

Maaş bordrosuz kredi veren bankalar arasında yer alan ING Bank Mini Kredi kampanyası, vade seçeneklerine göre değişse de ortalama %1,99 oranında aylık faiz uygulamasında bulunmaktadır. Bu oran, vade seçeneklerinin yanı sıra kredi limitine göre de değişmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz