İçeriğe geç

Malatya Ulaşım Kart Numarası Nerede Yazar?

  Malatya Kart, Malatya ilinde kullanılan toplu taşıma araçlarında ödeme yapmak amacıyla kullanılan akıllı ulaşım kartıdır. Karta bakiye yüklenmesi suretiyle yapılan yolculuklarda ödemenizi kolayca yapabilirsiniz. Malatya Ulaşım Kartı bakiye sorgulama ve bakiye yükleme işlemlerinde kart numarası kullanılır. Kart numarası ve kredi kartı bilgileriniz ile birlikte çok kolay bir şekilde bakiye yüklemesi yapabilirsiniz.

  Motaş Malatya Kart kullanıcıları kartlarının bakiyesini sorgularken ve bakiye yüklemesi yaparken kart numarasına ihtiyaç duyarlar. Bu kart numarası ile işlem sahibinin siz olduğu belirlenir ve hatalı yükleme yada sorgulamak yapılmasının önüne geçilir. Bu yüzden kart numarasının doğru bir şekilde girilmesi önemlidir. Motaş Malatya kartının numarasını bulamayanların nereden nasıl göreceğini makalemizde görebilirsiniz.

  Malatya Ulaşım Kart Numarası Nerede Yazar?

  Malatya Ulaşım Kart numarası “04” ile başlayıp “80” ile biten numaradır. 14 karakterlidir. Bu kart idsi ile bakiye sorgulama ve yükleme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ulaşım kart numaranızı öğrenmek için kartınızın ön yüzüne bakmanız gerekir. Aşağıdaki fotoğrafta kart numarasının nerede yazılı olduğu işaretlenmiştir. Bu numara sizin kart numaranızdır.

  Kartın üzerinde kart numarası/id numarası dışında ay yıl şeklinde son kullanma tarihi yazar. Bunun dışında birde cvc numarası vardır. Motaş bakiye sorgulama ve Motaş bakiye yükleme işlemlerinde kullanılan numara budur.

  Motaş Kart Kayıp Durumunda Ne Yapılmalıdır?

  Motaş Malatya kartınızın kaybolması durumunda kayıp kart bildirimi yapmanız gerekir. Bunun için 0236 232 19 00 nuramalı hattı arayarak başvuru yapılmalıdır. Kayıp kart başvurusunda bulurken yeni bir kart için başvuru yapabilirsiniz.

  Motaş Malatya Öğrenci Kartı Nereden Alınır?

  Motaş’ın resmi internet sitesi üzerinden online kart başvurusu yaptıktan sonra sizden istenen belgelerle birlikte Malatya Kart Danışma Merkezine gidip kartınızı alabilirsiniz. Malatya Kart Danışma Merkezine aşağıdaki bilgilerden kolayca ulaşabilirsiniz.

  Malatya Kart Danışma Merkezi

  • Fuzuli Caddesi Kapalı Çarşı No:7/3
  • 0(422)502 25 02
  • infomotas.com.tr

  Malatya Kart Danışma Merkezini harita üzerinde görmek için tıklayınız.

  Malatya Kart Danışma merkezine giderken yanınızda götürmeniz gereken belgeleri eksiksiz şekilde götürmelisiniz. Yalan beyanda bulunmamalısınız. İndirimli, ücretsiz kart taleplerinde evrakların eksik olması durumunda işlemler yapılamaz.  Belgelerle ilgili bilgi almak için 0(422)502 25 02 numaralı hattı arayabilirsiniz.