İçeriğe geç

Mersin Halk Kart Limiti Ne Kadar?

  Mersin Belediyesi’nin sunmuş olduğu Mersin Halk Kartlar ile alım gücü düşen vatandaşlar rahat bir nefes almaktadırlar. Hem vatandaşlar hem de esnaf bu durumdan kazanç sağlamaktadırlar. Esnaf yapılan alışverişler sayesinde kazanırken, vatandaşlar da ihtiyaçlarını alabilmenin mutluluğunu yaşar. Son dönemde Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yardımlarda artış sağlandı. Yeni artış ile vatandaşın yüzü tekrar güldü. Dar gelirli vatandaşların ve esnafın yüzü gülerek, ekonomik olarak destek sağlanmış oluyor.

  Mersin Halk Kart Limiti Ne Kadar?

  Mersin Halk kartın limiti iki farklı şekilde belirlenmiştir. Alt limit ve üst limit olarak belirlenen miktarlar belediye tarafından belirlenmektedir. Güncel limitler şu şekildedir:

  Mersin Halk Kart Alt limit : 150 TL

  Mersin Halk Kart Üst limit : 270 TL

  Mersin Büyükşehir Belediyesi bu miktarları yıl başında güncellemiştir. Belediyenin bu miktarı her yıl artırdığı görülüyor. Önümüzdeki sene tekrar artışa gidilebilir. Bu yardımlar sayesinde esnafın ve ihtiyaç sahiplerinin yüzü gülüyor. Yatırılan bu yardımlar ile vatandaşlar Mersin ilinde bulunan market, bakkal ve anlaşmalı üye işyerlerinden alışveriş yapabilirler. Bir nebze olsun ihtiyaçlarını giderebilirler. Mersin Halk Kart almak isteyen kişilerin belediyeye başvurması gerekiyor. Başvuru sonrası incelenen evraklar ve kişilerin durumları, ev hallerine göre yardıma ihtiyaçları olup olmadığı belirlenir. Sonra kartları kendilerine ulaştırılır.

  Mersin Halk Kart Almak için Nereye ve Nasıl Başvuru Yapılır?

  Başvuru için gitmeniz gereken yer Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım ve Danışma Merkezidir. Ancak önce gerekli belgeleri hazırlamanız gerekir. Elinizde aşağıdaki belgelerden hangileri varsa toparlayıp gerekli formları doldurarak ilgili merkeze başvurunuzu yapabilirsiniz. Gerekli belgeler şu şekildedir:

  • Öğrenci belgesi (Öğrenci olanlar için)
  • Kirada oturanlar için kira kontratı
  • Cezaevinde olanlar için müddet name
  • 6284 Sayılı Kadını Koruma Kararı var ise eklenecek
  • Engelli Raporunun Fotokopisi % 40 üzeri
  • Tapu Kaydı bulunanlar için İlçe Belediyesinden rayiç bedeli.
  • Süreğen hastalığı olup çalışamayanlar için heyet kurulu raporu
  • Eşinden ayrı olanlar için boşanma ilamı ve çocuklara ait velayet kararı

  Bu belgeler dışında dilekçe, gelir beyan formu ve kurum kontrol yetki formu doldurmanız gerekir. Bu formları internetten indirerek çıktı alabilirsiniz. İsterseniz başvuru merkezinden alıp orada doldurmanızda mümkündür. Formlara aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

  Mersin Halk Kart başvuru dilekçe örneği

  Gelir Beyan Formu

  Kurum Kontrol Yetki Formu