İçeriğe geç

Metropol Kart Nedir? (Nerede Kullanılır ve Bakiye Sorgulama)

  Metropol Kart, tüm alışverişler için tek bir kart kullanım hizmeti sunan bir karttır. Metropol Kart kendi sektöründe ilk olan şifre hizmeti ile bu hizmetten yararlanan kimselere güvenilir alışveriş imkanı sunmaktadır. Metropol Kart ile kullanıcıların kart taşıma külfetine de son verilmektedir. Metropol Kart sahipleri kartta tanımlı olan telefon numarasını kullanarak ya da kartın son 8 hanesini pos cihazına girerek ödeme işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Metropolün hizmet vermek amacı ile geliştirdiği ürünler şu şekildedir:

  • RestoPay
  • PetroPay
  • FiloPay
  • GiftPay
  • OtelPay
  • PassPay
  • OkulPay

   Metropol Kart Ne İşe Yarar?

   Metropol kartın kullanım amacı tek bir ürün ile tüm harcamalarınızı yapabilmektir. Metropol Kart işverenlerin yemek ücretlerini bu kartla çalışanlara vermesi halinde %90 vergi indirimi avantajlarından yararlanmaktadır. İşverenlerin çalışanlarına teşvik amaçlı ödedikleri paralar ile yardım amacı ile ödedikleri ödenekleri bu kartla kullandırmaları halinde %40 vergi indirimi imkanı bulunmaktadır. Metropol Kart kişisel kullanımlarda ise Metropol Kart mobil uygulama kullanılması şartı ile gitmeden istenilen restoran ya da mağazaya ödeme yapma imkanı sunmaktadır.

  Metropol Kart Yemek Kartı Nedir?

  Metropol Restopay Kartı şirket çalışanlarına ödenecek yemek bedelinin bir karta yüklenmesidir. Metropol yemek kartı nedir sorusuna cevap arayan kişiler genellikle işverenlerdir. Metropol, Restopay Kartının şirket tarafından kullanılması ve kullandırılması halinde %90 oranında vergi indirimi imkanından yararlanma imkanı sağlamaktadır. Ayrıca şirketin çalışanlara ödediği yemek ücretlerinin takip edilmesi, kötü niyetli kullanımların önüne geçilmesi gibi ekstra avantajları da bulunmaktadır. RestoPay Kartı ile çalışanların dışarıda yemek yemesi ve böylelikle sosyalleşmesi hedeflenmiştir. RestoPay şirketin yemek verme hizmeti karşılığında yüklendiği masrafların da önüne geçmektedir. Metropol Kart çalışanların motivasyonunu arttırdığı için sık tercih edilmektedir.

  Metropol Kart Nakite Çevirme

  Metropol Kart nakit paraya çevirme yapılabilecek aracısız  bir yöntem bulunmamaktadır. Bununla birlikte Metropol Kart sahipleri Metropol geçen üye iş yeri ile anlaşarak nakite çevirme işlemini gerçekleştirebilmektedir. Bu işlemi yapmak isteyen kullanıcıların üye işyerleri ile tek tek görüşmesi gerekmektedir. Çünkü pek çok iş yeri Metropol Kart nakite çevirme işlemi yapmamaktadır.

  Metropol Kart Geçen Yerler Nelerdir?

  Metropol Kart geçen işyerleri, Metropol ile anlaşması olan üye işyerleridir. Metropol Kart geçen marketler firmanın internet sayfası üzerinden de görüntülenebilmektedir. Metropol Mobil uygulaması kullanıcıları, üye işlerini uygulama üzerinden de görüntüleyebilmektedir.

  Metropol Kart Sorgulama

  Metropol bakiye sorgulama işlemi yapılabilecek kanallar şu şekildedir:

  • Metropol internet sayfası
  • Metropol uygulaması

  Metropol Kart bakiye bilgileri kart ile en son yapılan alışverişin fişi üzerinde de bulunmaktadır. Metropol Kart sorgulama işlemini internet sayfası üzerinde yapmak isteyen kimselerin izlemesi gereken adımlar şu şekildedir:

  • Firmanın resmi internet sitesi ziyaret edilerek üye girişi yapılması gerekmektedir.
  • Aynı işlem Metropol mobil uygulaması aracılığı ile yapılmak isteniyorsa uygulama indirildikten sonra üye girişi yapılmalıdır.
  • Bu işlemlerden sonra ekstra bir işlem yapmaya gerek bulunmamaktadır.
  • Görüntülenen ana ekranda bakiye bilgileri görüntülenmektedir.

  Metropol Kart Müşteri Hizmetleri

  Metropol Kart çağrı merkezi ile dilek, öneri ve şikayetler firmaya iletilebilmektedir. Metropol Kart müşteri hizmetleri numarası şu şekildedir.

  • 444 92 83

  Metropol Kurumsal Hizmetler AŞ’nin merkez adresi ise şu şekildedir:

  • Metropol Kurumsal Hizmetler A.Ş, Altunizade Mahallesi, Haluk Türksoy Arkası Sokak, Beya Plaza No:2/1 Üsküdar – İSTANBUL

  Metropol Kurumsal Hizmetler AŞ’nin Metropol Kart destek için kullanılabilecek olan e-posta adresi ise şu şekildedir: