İçeriğe geç

MHRS Aile Hekimi ve Aşı Randevusu Alma

  MHRS Aile Hekimi ve Aşı Randevusu Alma işlemi için izleyebileceğiniz yöntemler aşağıda listelenmiştir. Detaylı olarak randevunuzu nasıl oluşturabileceğinizi görebilirsiniz.

  MHRS Randevu Sorgulama

  MHRS üzerinden alınan randevuyu sorgulamak için E-Nabız yada MHRS sistemine giriş yapmanız gerekir. Daha önce aldığınız randevuyu görerek doğru gün ve saatte olmanız gereken yerde olabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

  MHRS internet sitesi için buraya tıklayınız.

  Play Store – MHRS mobil uygulamasını indirmek için buraya tıklayınız.

  App Store – MHRS mobil uygulamasını indirmek için buraya tıklayınız.

  e-devlet kapısı anasayfa için buraya tıklayınız.e-devlet kapısı sisteme giriş sayfası için buraya tıklayınız.

  MHRS İnternet Sitesi Üzerinden Aile Hekimi Randevusu Alma

  MHRS internet sitesi üzerinden sisteme giriş yapmanız gerekir. Bunun için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

  • Öncelikle internet tarayıcısını açın ve mhrs.gov.tr adresine girin.İsterseniz bu adrese aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  MHRS internet sitesi için buraya tıklayınız.

  • Anasayfanın üst kısmında yer alan Randevu al butonuna tıklayın.
  • Gelen ekranda sizden giriş bilgileriniz istenir. MHRS şifreniz ve Tc kimlik numaranız ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Bunun dışında birde e-devlet şifresi ve TC kimlik numarası ile giriş yapılabilmektedir. Daha sonra aşağıdaki seçenekleri kullanarak istediğiniz randevuyu alabilirsiniz.
  • Aile Hekimi Görüntülü Muayene, Aile Hekimi Muayene, Aile Hekimi Tarama seçeneklerden istediğinizi seçip tarihlerin çıkmasını sağlamalısınız.
  • Çıkan tarihlerden uygun olanı seçtikten sonra uygun saate tıklayıp randevu tarih ve saatini seçmiş olursunzu. Sonra onaylayarak randevuyu kesinleştirmiş olursunuz.
   

  Aile hekiminden randevu almak ve muayene olmak daha kolaydır. Basit sağlık sorunlarında aile hekimine gitmek size zaman ve avantaj kazandırır.

  MHRS İnternet Sitesi Üzerinden Aşı Randevusu Alma

  MHRS internet sitesi üzerinden aşı randevusu almak isteyenlerin izlemesi gereken adımlar şu şekildedir:

  • Öncelikle internet tarayıcısını açın ve mhrs.gov.tr adresine girin.İsterseniz bu adrese aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  MHRS internet sitesi için buraya tıklayınız.

  • Anasayfanın üst kısmında yer alan Randevu al butonuna tıklayın.
  • Gelen ekranda sizden giriş bilgileriniz istenir. MHRS şifreniz ve Tc kimlik numaranız ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Bunun dışında birde e-devlet şifresi ve TC kimlik numarası ile giriş yapılabilmektedir.
  • Sisteme girdikten sonra karşınıza randevu oluşturabileceğiniz seçenekler gelir. Bunların arasından Aşı randevusu alma seçeneğini seçmelisiniz.
  • Seçtikten sonra aşağıdaki ekran karşınıza gelir. Aşı hakkı olanlar için hakları bulunan aşılar listelenir. İstediğiniz aşıyı seçmeniz istenir.
  • Aşıyı seçtikten sonra devam ederek tarih belirlenir ve aşı için istenen randevu oluşturulabilir.