Günümüzde bir çok vatandaş gün içinde gitmek istedikleri yerlere toplu taşıma araçlarını kullanarak ulaşırlar. İşe gidiş dönüş, hastaneye gidiş dönüş, gezi yada başka amaçlarla her gün otobüsler kullanılmaktadır. Otobüse sık sık binenler bilir, duraklarda beklemek bazen çok bunaltıcı olabiliyor. Saatini bilmeden, geçti mi geçmedi mi hiçbir bilgi olmadan, durakta dakikalarca beklenir.

Ancak artık akıllı ulaşım sistemlerinin yaygınlaşması ile bu sıkıntı ortadan kalktı. Hemen hemen bütün belediyeler akıllı ulaşım sistemine geçiş yaptı ve bu sayede vatandaşlar duraklarda dakikalarca bekleme, kaçan otobüs, farklı otobüse binme gibi sorunlardan kurtuldu.

Akıllı ulaşım sistemleri her şehirde ayrı isimlerle adlandırılmıştır. Sisteme ek olarak verilen akıllı kartlar ile toplu ulaşım ücretlerinin ödenmesi de kolay bir hal aldı.

Ankara Ego Otobüs Nerede?

‘Otobüs Nerede?’ modülü akıllı ulaşım sistemlerinin içinde bulunan bir özelliktir. Bu modül ile toplu ulaşımdan faydalanmak isteyen yolcular, bulundukları durak numarasını ve hat numarasını girerek sorgulama yaparlar ve istenen otobüsün nerede olduğu, ilgili durağa ne kadar sürede geleceği listelenir. Ego Cepte uygulamasında da bu özellik mevcuttur. Ayrıca Ego’nun resmi internet sayfasında da sorgulama yapmak mümkündür.

Ego otobüs nerede sorgulama ekranı için tıklayınız.

Ego Mobil otobüs nerede sorgulama ekranı için tıklayınız.

Dışarıdayken ‘Otobüsüm Nerede?’ özelliğini kullanabilmek için akıllı telefonunuza mobil uygulama indirmeniz gerekir. Mobil uygulama ile daha pratik bir şekilde bilgi alabilirsiniz.

Ankara ili için EGO otobüsüm nerede modülünü kullanabileceğiniz adresler aşağıda listelenmiştir.

EGO Cepte Uygulaması Nasıl Kurulur?

Otobüs Nerede özelliği için EGO Cepte uygulamasını kullanmak için önce akıllı telefonunuza  mobil uygulamayı kurmanız gerekir. Bunun için aşağıdaki uygulama mağazalarından size uygun olana tıklayıp yükle seçeneğini seçmeniz yeterlidir.

İlgili adresten mobil uygulamayı indirdikten sonra kullanıcı bilgileriniz ile giriş yapıp, beklediğiniz otobüsün nerede olduğuna dair sorgulama yapabilirsiniz.

Otobüs Nerede?

EGO Cepte kullanıcıları arasında belki de en çok kullanılan kısım otobüs nerede kısmıdır. Otobüs nerede özelliği ile sadece otobüsün nerede olduğu değil bir çok bilgi öğrenilebilir. Bu kısımda bulunan özellikler şu şekildedir:

  • Durak Arama
  • Hatların Bulunması
  • Hat Üzerindeki Otobüsler
  • Hareket Saatleri
  • Durak Konumları
  • Harita Üzerinde Durak Konumları ve Güzergahı