Param, elinizdeki nakit paranızı dijitale kolayca taşımanızı sağlayan bir sistemdir.  Sunduğu avantajlarla bireysel ve kurumsal olarak kullanılabilen elektronik para hesabı denilebilir. Param Kart kullanıcıları kartlarına para yükleyerek istedikleri gibi kullanabilirler. Bakiyeleri bitmesi durumunda tekrar para yükleyebilirler. Param Kart kullanabilmek için önce Param hesabı açmanız gerekir.

Param hesabı nasıl açılır?

Param hesabı açmak için iki yöntem mevcuttur. Bu yöntemler;

  • İnternet Şube üzerinden Param hesabı açma : Param.com.tr üzerinden sisteme giriş yaparak hesap açabilirsiniz. Bunun için kimlik ve iletişim bilgilerinizi girmeniz gerekir.
  • Mobil Şubeden Param hesabı açma :  Mobil uygulamayı akıllı telefonunuza indirip, giriş yaptıktan sonra kimlik ve iletişim bilgileri girilerek açılabilir.

Param kart kullanmak isteyen herkes kullanabilir ancak yaş sınırına uymak şartıyla. 13 yaşından küçükler Param hesabı açamaz. Yaş şartı uyan kişiler Param hesabına bakiye yükleyerek, Türkiye’deki tüm banka POS ve ATM’lerde istedikleri gibi kullanabilirler. Alışveriş yapabilir, para yükleyip, çekebilir. Üstelik Param hesabı kullanan kişiler için herhangi bir hesap işletim ücreti alınmaz. Param hesabı açmak tamamen ücretsizdir.

Param kurumsal hesabı nedir, nasıl açılır?

Param kurumsal hesabı, gerçek ve tüzel kişiliği olan işletmelere açılan hesaptır. Bu hesabı Param başvuru formunu doldurarak açabilirsiniz. Form için aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak, formda bulunan alanları eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekiyor.

Param başvuru formu için tıklayınız.

Başvurunuz kabul edildikten sonra Param kullanıcısı olursunuz. Gerektiğinde internet sitesi yada mobil şubeyi kullanarak sisteme giriş yapabilirsiniz. Eğer hesap bakiyenizi ve işlem hareketlerinizi takip etmek isterseniz bunu tüm banka ATM’lerinden, Param hesap bakiyesi ve işlem hareketlerini ise, Param internet ve mobil şubeden yapabilirsiniz.

Sisteme girişi yaptıktan sonra Param hesabınıza kredi kartı ekleyebilirsiniz. Böylece bakiye yükleme işleminiz kolaylaşır. Param kartınız ile faturalarınız ödeyebilir, gerektiğinde para transferi yapabilirsiniz.

Param internet ve mobil şube üzerinden hangi işlemler yapılabilir?

16 haneli kart numaranız veya 11 haneli T.C. Kimlik Numaranız ve kart şifreniz ile Param’ a giriş yaparak aşağıdaki tüm işlemleri internet şube üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Param Kart kullanıcıları internet ve mobil şube üzerinden aşağıdaki işlemleri yapabilirler:
– TL Yükleme
– Fatura Ödeme
– Param Transferi işlemlerini Param İnternet Şube üzerinden gerçekleştirebilirler.

Param Mobil uygulamasını indirmek için aşağıdaki bağlantılara tıklayabilirsiniz.

Param Mobil Uygulamasını Google Play üzerinden indirmek için tıklayınız. 

Param Mobil Uygulamasını App Store üzerinden indirmek için tıklayınız.