Plakadan Hgs Bakiye Sorgulama

0

HGS sistemi ile Türkiye’de ki köprü ve boğazlardan geçiş süreci daha zahmetsiz bir hale gelmiştir.  HGS kartlarına daha önce yüklenen bakiye ile ödeme gerçekleşmektedir. Eğer bakiyenizi geçiş ücretine yetecek miktarda tutmazsanız yetersiz bakiye olduğu için ödeme yapamazsınız. Ceza almaya kadar giden bir durumdur bu. Kartınızın bakiyesinin miktarına göre sizi listeye alır ve sınıflandırırlar. Kara listeye girme durumunda ise kartınız iptal edilir. Bu listelere girmemek için HGS bakiyenizi düzenli olarak sorgulayıp takip etmeniz gerekir. Gerekli durumlarda bakiye yüklemenizi yaparak risk altına girmemek en mantıklısıdır.

Plakadan Hgs Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

HGS Bakiyenizi öğrenmek için plaka bilginizi kullanmak istiyorsanız aşağıdaki yöntemleri kullanmanız gerekir. Bu yöntemlerden sizin için en uygun olanı seçebilirsiniz. Evden çıkmadan rahat bir şekilde sorgulama yapayım derseniz internet sitesi ve mobil uygulamayı öneririz. Halk arasında en çok tercih edilenin mobil uygulama ile HGS bakiye sorgulama olduğunu söyleyebiliriz.

  • PTT Şubesine Giderek Plakadan HGS Bakiye Sorgulama
  • İnternet Sitesi Üzerinden Plakadan HGS Bakiye Sorgulama
  • E-Devlet Mobil Uygulama ile Plakadan HGS Bakiye Sorgulama

PTT Şubesine Giderek Plakadan HGS Bakiye Sorgulama

Hızlı Geçiş Sistemini sürekli olarak kullanan birisi iseniz bakiye sorgulama işlemi sık sık gerçekleştirmiş olmalısınız. Eğer yeni kart almış birisi iseniz şunu belirtmek isteriz. HGS kartınızı alırken PTT şubesinde bulunan görevliye verdiğiniz telefon numarasının aktif olması ve sizin tarafınızdan kullanılması gerekir. Ayrıca sadece PTT şubesinden kart alanlar, PTT aracılığı ile bakiye sorgulayıp yükleme yapabilirler. Size en yakın PTT şubesine giderek HGS bakiyenizi öğrenmek istediğinizi belirtmeniz yeterlidir. Gişe görevlisi size yardım edecektir.

Size en yakın PTT şubesini öğrenmek için tıklayınız.

İnternet Sitesi Üzerinden Plakadan HGS Bakiye Sorgulama

HGS bakiye sorgulama işleminizi E-devlet üzerinden kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yaparak sorgulayabilirsiniz. Bunun için E-devlet üzerinden PTT hızlı geçiş sistemi hesap bilgileri sorgulama sayfasına girmeniz yeterlidir. İlgili sayfaya hemen ulaşabilmeniz için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

E-Devlet üzerinden HGS Bakiye Sorgulama İşlemi için Buraya Tıklayınız.

Mobil Uygulama ile Plakadan HGS Bakiye Sorgulama

HGS bakiyenizi sorgulayabilmek için akıllı telefonunuza E-devlet kapısı mobil uygulamasını indirebilirsiniz. Bilgisayar başına oturmadan da E-Devlet ile Plakadan HGS Bakiye sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Play Store ile E-devlet Kapısı mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

AppStore ile E-devlet Kapısı mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz