İçeriğe geç

PTT Kargo Takip Sorgulama

  Daha önce posta, telefon ve telgraf hizmeti veren PTT günümüzde bünyesine farklı hizmetler katarak yoluna devam etmektedir. Kargo hizmeti vermeye başlayan ve devam ettiren PTT, bu hizmetini PTT Kargo adı altında yapmaktadır. PTT Kargo gönderilerin kolayca takip edilebilmesi için birkaç yöntem sunmaktadır. Bu yöntemler ile PTT Kargo’yu tercih eden kişiler kargolarını sorgulayabilir, nerede ve ne zaman geleceğini görebilirler.

  PTT Kargo Takip Sorgulama Nasıl Yapılır?

  PTT kargo ile yaptığınız gönderileri veya alıcısı olduğunuz gönderilerin ulaşım bilgilerini takip edebilmeniz için birkaç yol vardır. Bu yolları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • PTT Resmi İnternet Sitesi Üzerinden PTT Kargo Takip Sorgulama
  • E-devlet Üzerinden PTT Kargo Takip Sorgulama
  • Müşteri Hizmetleri İle PTT Kargo Takip Sorgulama
  • T.C. Kimlik Numarası İle PTT Kargo Takip Sorgulama

  PTT Resmi İnternet Sitesi Üzerinden PTT Kargo Takip Sorgulama

  PTT’nin resmi internet sitesi üzerinden yapacağınız sorgulama işlemleri ücretsizdir ve oldukça kolaydır. Bunun için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak internet sitesinin kargo takip sayfasına girebilirsiniz.

  PTT Kargo kargo takip sayfası için tıklayınız.

  Sayfaya girdikten sonra kargo sorgulama ekranını görürsünüz. Buradaki ilgili alana barkod numaranızı girip ‘Sorgula’ düğmesine tıklayın. Birden fazla gönderiniz varsa her satıra bir barkod numarası gelecek şekilde yazabilirsiniz. Tek seferde en fazla 5 barkod numarası yazarak sorgulatabilirsiniz.

  E-devlet Üzerinden PTT Kargo Takip Sorgulama

  E-devlet kapısı sistemine giriş yaparak PTT Kargo takip sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için öncelikle e-devlet kapısı sistemine giriş yapmanız gerekmektedir.

  E-Devlet Kapısı PTT Kargo Takip sayfası için tıklayınız.

  Yukarıda ki bağlantıya tıkladıktan sonra açılan sayfadan sorgulama yapabilirsiniz. Kargo, tebligat, taahhütlü, tebligat, yurtdışı veya yurtiçinden mektup gönderileri, koli gibi tüm gönderilerin kayıtlarına ve sevk noktalarından alıcısına kadar her aşamasına ulaşmanız mümkündür.

  Bunun için önce sisteme TC kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yapmalısınız. Daha sonra sorgulama sayfasına barkod numaranızı girmeniz gerekir. Barkod numaranızı faturadan öğrenebilirsiniz. Barkod numarasını girdikten sonra güvenlik resminde yazan yazıyı yazıp ‘Sorgula’ düğmesine tıklayın. Bu işlemden sonra gönderinizin durumunu görebilirsiniz.

  Müşteri Hizmetleri İle PTT Kargo Takip Sorgulama

  Eğer barkod numaranızı bilmiyorsanız yada kaybettiyseniz, kargo takibinizi isminizle yapabilirsiniz. Bunun için müşteri hizmetlerini aramanız yeterlidir. Müşteri hizmetleri görevlisi isim ve soyisim, T.C. Kimlik numaranız gibi bilgilerinizle kargonuzun durumunu bildirebilir.

  PTT Kargo Müşteri Hizmetleri Numarası : 444 1 788

  T.C. Kimlik Numarası İle PTT Kargo Takip Sorgulama

  Size en yakın PTT şubesine giderek kimlik numaranız ile birlikte kargo takibinizi yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak en yakın PTT şubesini bulabilirsiniz.

  Kargo şubelerine ulaşmak için tıklayınız.

  Şubenin adresini bulduktan sonra kimliğiniz ile giderek Kargo takibinizi yapabilirsiniz.