Ptt Ön Ödemeli Kart Bakiye Sorgulama

0

PTT ön ödemeli kart, sosyal yardım ödemesi alan hak sahiplerine verilen ön yüklemeli kartlardır. PTT, sosyal yardıma hak kazanan kişilere Ön Yüklemeli Pttkart veriyor. Bu kartlar ile Pttmatiklerden sıra bekleme derdi olmadan işlem yapıla biliniyor.

Ayrıca diğer bankaların ATM’lerinden nakit çekilebilir. Yurt içi ve yurt dışı alışverişlerde kullanılabiliyor. Tüm bu hizmetler karşılığında kart aidatı ve işlem ücreti kesilmemesi de PTT tarafından verilen hizmetin avantajı oluyor. Hak sahipleri Ptt ön yüklemeli kartlarını Ptt işyerlerinden teslim alıyorlar. Karta sosyal yardım kapsamında, ödeme yapıldığında sistemde kayıtlı gsm numaralarına mesaj gönderiliyor ve ne kadar ödeme geldiği belirtiliyor.

Ptt Ön Ödemeli Kart Bakiye Sorgulama

  • PTT Müşteri Hizmetleri ile Ptt Ön Ödemeli Bakiye Sorgulama
  • E-devlet üzerinden Ptt Ön Ödemeli Bakiye Sorgulama

PTT Müşteri Hizmetleri ile Ptt Ön Ödemeli Kart Bakiye Sorgulama

PTT Müşteri hizmetleri departmanını arayarak PTT ön ödemeli kart bakiye sorgulama işleminizi kolayca yapabilirsiniz. Müşteri hizmetleri numarasını aradıktan sonra bağlandığınız müşteri hizmetleri temsilcisine bakiyenizi öğrenmek istediğinizi söylemeniz yeterlidir. Görevli sizi yönlendirerek gerekli bilgiye ulaşmanızı sağlayacaktır.

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası : 444 1 788

E-Devlet Üzerinden Ptt Ön Ödemeli Kart Bakiye Sorgulama

E-devlet şifrenizi biliyorsanız, TC kimlik numaranız ve şifrenizle birlikte giriş yaparak PTT hesabınıza ait bakiyenizi sorgulayabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak E-devlet giriş sayfasına ulaşmanız gerekir.

E-devlet giriş sayfası için tıklayınız.

PTT kurumunun hizmetlerine E-devlet üzerinden ulaşabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra arama kısmından PTT Bank İnternet Bankacılığı sayfasını aratarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

Ön Yüklemeli PTT Kart Nereden ve Nasıl Alınır?

Ön yüklemeli Ptt kartları, bursluluk sınavını kazanan öğrenciler, İOKBS sınavını kazanan öğrenciler kullanabiliyor. Adlarına çıkan kartlarını PTT işyerlerinden kimlik kartları ve fotokopisini vererek, elden teslim alabilirler. Eğer gsm numaralarını sisteme kayıt ettirirlerse burs yattığında kendilerine sms gönderilir.

Ön Yüklemeli PTT Karta Dair Merak Edilen Ayrıntılar

  • Herhangi bir kart aidatı, işletim ücreti gibi ücret talep edilmemektedir.
  • PTT Kartlar ile internet üzerinden alışveriş yapılabilir.
  • PTT Kart şifrenizi 444 1 788 numaralı PTT Çağrı Merkezi’ni arayarak ya da size en yakın PTT işyerinden alabilirsiniz. Şifrenizi PTT İşyerinden veya Pttmatik’lerden değiştirebilirsiniz.
  • Çalınan kartınıza dair çalıntı, kayıp durumlarında PTT işyerine bildirmeniz gerekir. PTT tarafından en kısa sürede yeni kart temin edilir. Ayrıca çağrı merkezinden de bildirim yapabilirsiniz.
  • Şifrenizi unutmanız durumunda 444 1 788 numaralı çağrı merkezine yada PTT işyerine başvurarak yenisini alabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz