Sayısal Loto Milli Piyango tarafından düzenlenen bir şans oyunudur. İlk çıktığında ismi Sayısal Loto olan bu şans oyununun adı daha sonra Çılgın Sayısal Loto oldu.

Çılgın Sayısal Loto oyununda kurallar vardır. Bu kuralları şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Bir kolonda 90 numara bulunmaktadır. 90 numaradan 6 tanesi işaretlenir.
  • Bir veya birden fazla kolon oynanabilir.
  • Sen seç seçeneği işaretlenirse o kupon rastgele 6 numara ile sizin yerinize oluşturulur.
  • Tek kolon ücreti 3 TL’dir.

Çılgın Sayısal Loto;  Milli Piyango’nun resmi internet sitesi üzerinden, Milli Piyango mobil uygulamasından ya da satış noktalarından oynanabilir.

Milli Piyango resmi internet sitesine gitmek için tıklayınız.

Pazartesi, Çarşamba ve Cumartesi günleri çekilir. Her çekilişte küre içerisindeki 90 numara içinden 6 numara + 1 numara (Joker) çekilir. Oynadığın her kolon çekilişte çıkan numaralardan 6, 5+1 (Joker), 5, 4, 3 veya 2 numara doğru tahmin edersen ikramiye kazanırsın. 6 bilen Çılgın Sayısal Loto büyük ikramiyesini kazanır! Aynı sayılarla kazanan birden fazla kişi olduğunda ikramiye paylaştırılır.

Bu oyunda kazanma oranı oynadığın kolon ve bildiğin numara sayısına göre değişir. Çılgın Sayısal Loto sonuçları aşağıdaki gibi yorumlanır:

  • Birinci kategori olan “6 bilen”, kazanan kombinasyonun 6 numaranın tamamının doğru tahmin edildiği kombinasyonlardır. 6 bilenler büyük ikramiyeyi kazanır.
  • İkinci kategori olan “5+1 bilen”, kazanan kombinasyonun 5 numarasının doğru tahmin edildiği ve 6’ıncı numaranın “Joker” numarasına eşit olduğu kombinasyonlardır.
  • Üçüncü kategori olan “5 bilen”, kazanan kombinasyonun 5 numarasının doğru tahmin edildiği ancak 6’ıncı numaranın “Joker” numarasından farklı olduğu kombinasyonlardır.
  • Dördüncü kategori olan “4 bilen”, kazanan kombinasyonun 4 numarasının doğru tahmin edildiği kombinasyondur.
  • Beşinci kategori olan “3 bilen”, kazanan kombinasyonun 3 numarasının doğru tahmin edildiği kombinasyonlardır.
  • Altıncı kategori olan “2 bilen”, kazanan kombinasyonun 2 numarasının doğru tahmin edildiği kombinasyonlardır.

Çılgın Sayısal Loto çekilişleri her hafta Pazartesi, Çarşamba ve Cumartesi günleri yapılır. Çılgın Sayısal Loto çekilişlerini Milli Piyango TV üzerinden canlı olarak izleyebilirsiniz.

Çılgın Sayısal Loto Sonuç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Çılgın Sayısal Loto oynayan kişiler çekiliş sonrası sonuçları görmek için Milli Piyango resmi internet sitesi üzerinden yapılabilir. Ayrıca Çılgın Sayısal Loto sonuçları gazetelerde ve haber sitelerinde yayınlanır. Ancak en doğru bilgiyi Milli Piyango resmi internet sayfasından görebilirsiniz.

Çılgın Sayısal Loto sonuçlarını görmek için tıklayınız.