İçeriğe geç

T.C. İle Emekli Maaşı Sorgulama E-Devlet

  Emekli vatandaşlar TC kimlik numaralarını kullanarak maaşlarının yatıp yatmadığını sorgulayabilirler. Bu işlem için e-devlet sistemini kullanmak isteyen vatandaşlar makalemizden faydalanabilirler.

  T.C. İle Emekli Maaşı Sorgulama E-Devlet

  Emekli maaşını sorgulamak için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz. Ancak sizlere makalemizde e-devlet sistemi üzerinden nasıl sorgulama yapacağınızı anlatacağız. E-devlet kapısı sistemi üzerinden emekli maaşı sorgulama işlemi oldukça kolaydır. İstediğiniz her an her yerde yapabilirsiniz.

  • e-devlet Sistemi Üzerinden TC ile Emekli Maaşı Sorgulama
  • Sosyal Güvenlik Kurumu Üzerinden TC ile Emekli Maaşı Sorgulama

  Bu iki yöntem dışında çalıştığınız bankanın şubesine giderek, internet bankacılığı üzerinden yada atm cihazına giderek maaşınızı sorgulayabilirsiniz.

  e-devlet Sistemi Üzerinden TC ile Emekli Maaşı Sorgulama

  e-devlet sistemi üzerinden TC kimlik numaranız ile birlikte emekli maaşı sorgulama işlemi yapmak isteyenler oldukça kolay bir şekilde bu işlemi yapabilirler. İster e-devlet internet sitesi üzerindenden, ister e-devlet mobil uygulamasını kullanabilirler.  e-devlet sistemine sadece T.C kimlik numaranız ve şifreniz ile birlikte giriş yaparak kolayca maaşınızı görebilirsiniz. İzlemeniz gereken adımlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Öncelikle T.C. kimlik numaranız ile birlikte e-devlet kapısı sistemine giriş yapmanız gerekir. Giriş için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

  e-devlet kapısı internet sitesi için buraya tıklayınız.

  • Sayfaya tıkladıktan sonra sağ üst köşede bulunan ‘Giriş Yap’ butonuna tıklayın ve gelen sayfada ilgili alanlara kimlik numaranız ile şifrenizi yazın.
  • e-devlet kapısı sistemine giriş yaptıktan sonra aşağıdaki bağlantılardan size uygun olanı kullanarak emekli maaşı sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz.

  Sosyal Güvenlik Kurumu/4C Emekli Aylık Bilgisi 

  Sosyal Güvenlik Kurumu/4A Emekli Aylık Bilgisi 

  Sosyal Güvenlik Kurumu/4C Emekli Aylık Ödeme ve Kesinti Bilgileri 

  Sosyal Güvenlik Kurumu/4A Emekli Aylığı Kesintileri 

  Sosyal Güvenlik Kurumu/4B Emekli Aylık Bilgisi

  • İlgili sayfaya girdiğinizde emekli maaşınıza dair bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bu işlemlerin hepsini e-devlet kapısı mobil uygulama üzerinden yapmak isteyenler aşağıdaki bağlantıları kullanarak e-devlet kapısı mobil uygulamayı akıllı cihazlarına indirebilirler.

  Play store üzerinden e-devlet kapısı mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App store üzerinden e-devlet kapısı mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  e-devlet mobil uygulamasını indirdikten sonra izlenmesi gereken adımlar internet sitesi ile aynıdır.