İçeriğe geç

Tekkart Bakiye Sorgulama

  Tek Kart, Tekirdağ ilinde kullanılan toplu ulaşımda kullanılan akıllı ulaşım kartıdır. Tekirdağlı vatandaşlar bu kart ile şehir içi toplu taşıma araçlarında kolayca ödeme yapmaktadırlar. Tek Karta düzenli olarak bakiye yüklemek gerekir. Bakiye olmaması durumunda ulaşımdan faydalanamazsınız. Akıllı kartlar ile birlikte ödeme işlemi daha kolay hale gelmiştir. Bozuk para ve para üstü sorunu olmadan kolayca ulaşımdan yararlanmak mümkündür.

  İçindekiler

  Tekkart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

  • akillibiletim.com üzerinden Tekkart Bakiye Sorgulama
  • Kart Okuma Cihazlarından Tekkart Bakiye Sorgulama
  • Dolum Noktalarından Tekkart Bakiye Sorgulama

  akillibiletim.com üzerinden Tekkart Bakiye Sorgulama

  Akıllı biletim bu hizmetin altyapısın sağlayan firmadır. Bu yüzden kendi resmi sitesinde bakiye sorgulama imkanı sunmuştur. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Tek kart bakiye sorgulama işleminizi kolayca yapabilirsiniz. Akıllı biletim sayfasında bakiye sorgulama işlemini yapabilmek için kartınızın üzerinde bulunan ulaşım kart numarasını girmeniz gerekir. Daha sonra sorgula butonuna basarak bakiyenizi görebilirsiniz.

  akillibiletim.com kart bakiye sorgulama ekranı için tıklayınız.

  Kart Okuma Cihazlarından Tekkart Bakiye Sorgulama

  Otobüslere binerken kartınızı okuttuğunuz cihazlardan bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Kart okuma cihazının ekranında alt kısımda kalan bakiyeniz yazar. Buradan güncel bakiyenizi görebilirsiniz.

  Dolum Noktalarından Tekkart Bakiye Sorgulama

  Tek Kart dolum noktalarına giderek bakiyenizi sorabilirsiniz. Ayrıca buralardan bakiye yükleyebilirsiniz. Tek kart dolum noktalarına ulaşabilmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak bulunduğunuz ilçeyi seçebilirsiniz. İlçeyi seçtikten sonra orada bulunan dolum noktaları listelenecektir. Size en yakın Tek Kart dolum noktasına gidebilirsiniz.

  Tek Kart dolum bayileri için tıklayınız.

  Tekkart Başvuru İşlemleri İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

  1. Öğrenci için gerekli belgeler : Nüfus cüzdanı, fotoğraf, öğrenci belgesi
  2. Açıköğretim (orta ve lise dengi) öğrenci kart başvurularında gerekli belgeler : 29 yaşından gün almış olanlar, SGK’dan çalışmadığına dair hizmet dökümü getirmek zorundadır.
  3. Öğretmen ve Polis (657’ye tabi) için gerekli belgeler : Nüfus cüzdanı, fotoğraf, kadro derecesini belirten görev yeri belgesi
  4. 65 yaş için gerekli belgeler : Nüfus cüzdanı, fotoğraf
  5. 65 Yaş Kartları sadece 65 yaşını ay, gün ve yıl olarak doldurmuş vatandaşlarımıza verilmektedir.
  6. Engelli kişiler için gerekli belgeler : Nüfus cüzdanı, fotoğraf, engelli raporu fotokopisi (%40 ve üzeri),
  7. Engelli refakatçi için gerekli belgeler : Nüfus cüzdanı, fotoğraf, engelli raporu fotokopisi (durumunda ‘’Ağır engelli’’ kısmında ‘’evet’’ ibaresi bulunanlar için geçerlidir).