Telefon Kredisi 2020 (Mobil Cihaz Almak İçin Kredi Veren Bankalar)

0
2225

Telefon almak için bankaların sunduğu kredi teklifleri, ihtiyaç kredileri kapsamında değerlendirilmekte olup bazı bankalar tarafından özel kampanyalar da yapılabilmektedir. Telefon kredisi için olanaklar sunmakta olan bankaların bazıları şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Yapı Kredi Bankası
 • ING Bank
 • Fibabanka
 • Denizbank
 • ING Bank

Bu bankalar, ilgili teknoloji cihazı satışı yapmakta olan firmalar ile ortak çalışan bankalardır. Bu firmalar üzerinden yapılan mobil cihaz alışverişleri ilgili bankaya yönlendirilerek kredi işlemleri tamamlanmaktadır.

Bankaların sunmuş oldukları avantajlar, anlaşmalı firmalar üzerinden sunulmakta böylelikle müşterilerin bankaya gitmeden telefon kredisi almaları mümkün olmaktadır. Telefon satış işlemlerinin yapılmasının ardından banka yetkilileri kuryeler aracılığıyla ilgili evrakları müşterilere teslim etmekte ve hemen ardından telefonların satışı yapılabilmektedir.

Telefon Kredisi Almanın Kriterleri Nelerdir?

Telefon kredisi kullanma kriterleri, bankalar tarafından belirlenmekte olan kriterlerdir. Ödemelerin garanti altına alınması ve herhangi bir hak kaybı yaşanmaması adına bu kriterlerin sağlanması önemli olmaktadır. Telefon kredisi kullanmaya yönelik ortak olarak belirlenen kriterler şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Başvuru yapan kişinin 18 yaşını tam doldurmuş olması gerekmektedir.
 • Gelir durumuna ilişkin belgelendirme yapılması, ödemelerin garanti altına alınması açısından gerekli görülmektedir.
 • Kredi sicilinin yeni kredi kullanımına uygun olması gerekmektedir.
 • Mevcut durumunda devam eden kredi borçlarının bulunmaması gerekmektedir.

Bu şartların sağlanması halinde banka tarafından kredi finansmanı hızlı bir şekilde sağlanmaktadır. Satış işlemleri hem mağazalardan hem de internet üzerinden yapılabilmekte, kredi kullanımında böyle bir sınırlama bulunmamaktadır.

Fibabanka kredisi ile Vatan Bilgisayardan Mobil Cihaz Nasıl Alınır?

Vatan bilgisayardan Fibabanka kredisi kullanarak telefon almak, öncelikle Vatan Bilgisayar mağazalarından birisine giderek başvuru yapılmasını gerektirmektedir. Beğenilen telefon üzerinden ne kadar kredi kullanılacağına dair bir görüşme yapılmaktadır.

Vatan Bilgisayar ile yapılan görüşmelerin akabinde, müşterilerin ilgili şartları sağlayıp sağlamadıkları gerekli evraklar ile kontrol edilmektedir. Yapılan değerlendirmelerin olumlu olması sonucunda telefon kredisi finansmanı sağlanabilmektedir.

Vatan Bilgisayar, Fibabanka ile anlaşmalı olarak çalışmakta olan bir firma olduğu için vade seçenekleri ve kredi faiz oranları bu banka tarafından belirlenmektedir. Banka tarafından kredi kullanırken şu aşamalar takip edilmektedir:

 • VATAN yazıp bir boşluk bırakarak T.C kimlik numarası ile 3342 numaralı hatta kredi başvurusuna ilişkin bir SMS gönderilir.
 • Bu başvurunun akabinde Vatan Bilgisayar mağazalarına gidilerek kredi işlemleri mağazadan yürütülebilmektedir.

Denizbank Telefon Kredisi Nasıl Kullanılır?

Denizbank üzerinden telefon kredisi almak, öncelikle bankanın anlaşmalı olduğu Media Market mağazalarının ziyaret edilmesi gerekmektedir. Bu mağazalarda tercih edilen telefonların fiyatları değerlendirilerek mağaza yetkilileri ile süreç yürütülebilmektedir.

Denizbank telefon kredileri için verilen vade seçeneği maksimum 60 ay olarak belirlenmektedir. Daha kısa süreli vadeli alımlara da izin verilmekte olup isteğe bağlı ödeme planları oluşturulabilmektedir.

Ödeme planları içerisinde, vade seçeneği üzerinden faiz indirimi de yapılabilmektedir. 60 ay için belirlenen faiz oranı daha yüksek olurken, 12 aylık faiz oranlarının daha düşük olduğu banka tarafından belirtilmektedir.

ING Bank Tekno Kredi Nedir?

ING Bank Tekno Kredi, Teknosa mağazalarından yapılacak alışverişlere yönelik sunulmakta olan kredi olanakları olarak bilinmektedir. Teknosa mağazalarından yapılacak maksimum 15.000 TL tutarına kadar alışverişlerde bu kredi kullanılabilmektedir.

Tekno kredi kullanmak için, TEKNOSA yazıp bir boşluk bırakarak T.C kimlik numarasının yazılması gerekmektedir. Bu SMS, 2299 numaralı hatta gönderildiğinde mobil cihaz için yapılan kredi başvurusu tamamlanmış olmaktadır.

Telefon kredisi kullanımı için Teknosa mağazalarını kullanmak isteyenlerin, kimlik doğrulaması yapmak üzere Teknosa mağazalarına gitmeleri gerekmektedir. Mağazalarda, yapılan başvurularla ilgili olarak görüşmeler yürütülmekte ve kredi onay durumları belirlenmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz