İkinci el araç almayı düşünenler için araç hasar kaydı yapmak gereklidir. Aracın daha önce kaza yapıp yapmadığı, hasar durumu, miktarı gibi bilgiler önemlidir. Tramer kaydı sorgulama işlemini yaparak araçla ilgili bazı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu bilgileri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Tüm hasar geçmişi
  • Kaza tutanakları
  • Aracın kasko bilgileri
  • Trafikte yer aldığı sürede ne kadar süre ile kaskolu olduğu
  • Aracın kaç kere el değiştirdiği
  • Son sahibinin kim olduğu

Tramer Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Tramer kaydı sorgulaması için 4 farklı seçenek vardır. Bu seçeneklerden size en kolay geleni kullanabilirsiniz.

  • Sms ile Tramer Kaydı Sorgulama
  • E-devlet ile Tramer Kaydı Sorgulama
  • Alo Hasar Çağrı Merkezini Arayarak Tramer Kaydı Sorgulama
  • Sigortam360 ile Plaka ile Tramer Kaydı Sorgulama

Sms ile Tramer Kaydı Sorgulama

SMS ile tramer kaydı sorgulama işlemi için telefonunuzun mesaj gönderme kısmına gelip satın almak istediğiniz aracın plaka bilgisini yazın ve 5664’e gönderin. Sistem mesajı aldıktan sonra bilgiler size gönderilecektir. Sms ile sorgulama işlemi bütün operatörlerden aynı ücret karşılığında yapılabilir.

E-devlet ile Tramer Kaydı Sorgulama

E-devlet şifreniz ve kimlik numaranız ile sisteme giriş yaptıktan sonra tramer kaydı sorgulamasını yapabilirsiniz. Üstelik e-devlet sisteminden ücretsiz olarak sorgulama yapılır. Bunun için sisteme girdikten sonra arama kısmına ‘Trafik Poliçe ve Hasar Bilgileri Sorgulama’ yazın. Sonra gelen sayfa üzerinde sizden istenen bilgileri doldurduktan sonra gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Trafik Poliçe ve Hasar Bilgileri Sorgulama için tıklayınız. 

Alo Hasar Çağrı merkezini arayarak Tramer Kaydı Sorgulama

Almak istediğiniz aracın tramer kaydı bilgilerini öğrenmek için kullanabileceğiniz diğer yöntem de Alo Hasar Çağrı Merkezini aramaktır.

Alo Hasar Çağrı Merkezi Numarası : 11890

Çağrı merkezi görevlisine plaka yada şasi bilgisini verdikten sonra gerekli bilgileri alabilirsiniz. Hasar kayıtları ile ilgili gerekli bilgiler Müşteri Temsilcileri tarafından sizlere iletilecek ve dilerseniz bu bilgiler SMS ile ücretsiz olarak cep telefonunuza gönderilecektir.

Sigortam360 ile Plaka ile Tramer Kaydı Sorgulama

Sigortam360 sitesi üzerinden aracın tramer geçmişini, araca ait detay bilgilerini, eksper raporlarını, trafik ve kasko sigortası poliçeleri gibi detaylı bilgilerini görebilirsiniz. Bunun için sorgulama seçeneklerinden ‘Hasar sorgulama’ kısmını seçin ve plaka bilgisini girin. Sorgulama sonucunda araca ait hasar tutarı, hasar tarihi ve hasar nedenini görebilirsiniz.