Türk Telekom 180 yıllık bir geçmişe sahip olan telekomünikasyon operatörüdür. Türkiye’de kurulan ilk operatördür. Hizmet verdiği müşterilerine ihtiyaç duydukları teknolojiyi en iyi şekilde verebilmek için kurulan ve bu yönde çalışmalar yapan Türk Telekom, ‘müşteri odaklı’ ve entegre bir yapıya geçmiştir. Bireysel ve kurumsal olarak hizmet veren Türk Telekom geniş bir hizmet ağına sahiptir. Türk Telekom, mobil, internet, telefon ve TV ürün ve hizmetlerini tek çatı altında toplayarak bir araya getirmiştir.

Türk Telekom Bilinmeyen Numaralar Servisinden Numara Sorgulama

Türk Telekom’un verdiği hizmetlerden biriside bilinmeyen numaralar servisidir. Bu servisi nasıl kullanacağınızı bu makalede inceliyoruz.

Bu hizmeti alabilmek için kullanabileciğiniz yöntemleri şöyle sıralayabiliriz:

  • *100# menüsünden,
  • TT MobilWAP’tan,
  • İnternet sayfasında bulunan işlemler menüsünden,
  • BenimMenüm üzerinden,
  • 11855’i arayarak ya da 11855’e SMS gönderek

Bu yöntemlerden istediğinizi kullanarak numarasını bilmek istediğiniz tanıdıklarınıza ulaşabilir, sizi arayan numaraların kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Aradığınız numaraya ait bilgilerin çıkması için karşı tarafın buna daha önce onay vermesi gerekir.

*100# menüsünden bilinmeyen numaraları öğrenme

*100# ile: *100# tuşlaması yaparak bilinmeyen numaraları öğrenebilirsiniz. *100# ekranında bulunan ‘İşlemler’’ menüsünden ‘Bilinmeyen Numaralar Servisi’ bağlantısını tıklayarak bilinmeyen numara öğrenme ve izin işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

11855’i arayarak yada mesaj göndererek bilinmeyen numaraları öğrenme

11855 numarasını arayarak numaraya ya da isme göre arama yapabilir, kişisel kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca bu numaraya mesaj atarak yine aynı hizmetleri alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken; isme göre arama yaparken aralarında birer boşluk bırakarak ISIM SOYADI yazarak 11855’e SMS olarak göndermektir.

Eğer kayıt işlemi yapacaksanız bunun için yapmanız gereken; ‘KAYIT’ yazıp 11855’e sms göndermektir. Kaydınızı iptal etmek istiyorsanız ‘IPTAL’ yazıp gönderdiğinizde ise rehberden numaranızı çıkarabilirsiniz.

BenimMenüm ile bilinmeyen numaraları öğrenme

64 KB SIM kartınızın içinde yer alan BenimMenüm’den Bilinmeyen Numaralar Servisi’ne ulaşabilir, kayıt, isme ve numaraya göre sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Web üzerinden bilinmeyen numaraları öğrenme

www.turktelekom.com.tr sayfasında İşlemler menüsünden Bilinmeyen Numaralar Servisi’ne ulaşabilir, kayıt, isme ve numaraya göre sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

​Bilinmeyen numara öğrenme ücretleri ne kadardır?

Ücretlendirme işlemi aşağıdaki gibidir. Yapılan değişiklikler olabilir. Bunun için Türk Telekom resmi internet sayfasına bakmanız daha iyi olacaktır.

  • 11855’i aramanın dakikası 1,64 TL/dk ile ücretlendirilir.
  • Web İşlemler sayfası, TT Mobil WAP, BenimMenüm, *100# üzerinden ve SMS ile yapılan isim & soyad ve numara sorgulamaları için abonelerimize gönderilecek her bir mesaj 1,64 TL ile ​ücretlendirilir. İstenen bilgiye ulaşılamadıysa yapılan işlem ücretlendirilmez.
  • Web İşlemler sayfası, TT Mobil WAP, BenimMenüm, *100# üzerinden ve SMS yolu ile yapılan durum sorgulama, rehbere kayıt ve rehberden silme işlemleri ücretsizdir.