İçeriğe geç

Türkiye Kart Bakiye Sorgulama

  Türkiye Kart projesi Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının hizmete koyacağı bir uygulamadır. Bu uygulama ile tüm ulaşım hizmetlerinden ve finansal hizmetlerden faydalanma imkanı sunulacaktır. Ön ödemeli bir kart denebilir. Bu kart ile şehir içi toplu taşıma araçlarında ödeme yapılabilir. Ulaşım ücreti ödenebilir. Yapılan alışverişlerde ödemeler yapılabilir. POS cihazları ve atm cihazları kullanılabilir. Bunun dışında daha bir çok alanda ödeme imkanı sunulmaktadır. Proje genişledikçe ödeme yapılabilecek alanlar artabilir.

  Türkiye Kart Bakiye Sorgulama

  Türkiye Kart aldıktan sonra bakiye sorgulama işlemi yapmak gerekecektir. Türkiye Kartınıza bakiye sorgulamak için aşağıdaki kanalları tercih edebileceksiniz.

  • PTT kanalları Üzerinden Türkiye Kart Bakiye Sorgulama
  • Bankalar ve Devlet kurumları Üzerinden Türkiye Kart Bakiye Sorgulama
  • Online kanallar Üzerinden Türkiye Kart Bakiye Sorgulama
  • Mobil Uygulama Üzerinden Türkiye Kart Bakiye Sorgulama
  • Anlaşmalı İş Yerleri Üzerinden Türkiye Kart Bakiye Sorgulama

  PTT kanalları Üzerinden Türkiye Kart Bakiye Sorgulama

  PTT’nin sunmuş olduğu tüm bakiye sorgulama yöntemlerini kullanarak Türkiye karta bakiye yüklenebilir. PTT şubesine giderek, ATM cihazlarını kullanarak, online PTT hesabına girerek bakiye sorgulamak mümkün olacaktır.

  Size en yakın PTT şubesine ulaşmak için tıklayınız.

  Bankalar ve Devlet kurumları Üzerinden Türkiye Kart Bakiye Sorgulama

  Hesabınız yada kredi kartınız bulunan bankanın internet bankacılığı, şubesi, atm cihazı gibi seçenekleri kullanarak Türkiye Kart bakiye sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  Online kanallar Üzerinden Türkiye Kart Bakiye Sorgulama

  PTT online işlemler üzerinden bakiye sorgulaması yapılabilir. Ayrıca bankanın internet bankacılığı kullanılabilir.

  Mobil Uygulama Üzerinden Türkiye Kart Bakiye Sorgulama

  PTT mobil uygulaması ve hesabınız bulunan bankanın mobil uygulaması kullanılabilir. PTT mobil uygulamasına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilir ve akıllı cihazınıza indirebilirsiniz.

  Play Store ile PTTBank Mobil Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App Store ile PTTBank Mobil Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  Anlaşmalı İş Yerleri Üzerinden Türkiye Kart Bakiye Sorgulama

  Türkiye Kart bakiye sorgulama işlemi için anlaşma yapılan iş yerleri açıklanınca sizlerle paylaşacağız. Pilot illerde anlaşmalar yapıldıkça detaylar açıklanacaktır. Türkiye Kart sahiplerine kolayca bakiye yükleyebilmeleri için anlaşmalı iş yerleri imkanı sunulacaktır.  Buralardan kolayca Türkiye kart bakiye sorgulama işlemi yapılabilir.