İçeriğe geç

Urfa Kart Bakiye Yükleme

  Şanlı Urfa şehrinde yaşayan vatandaşlar şehir içi toplu taşıma araçlarında Urfa Kart kullanıyorlar. Bu kart Urfa Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete konulan akılllı ulaşım sistemleri  kapsamında kullanılmaya başlanmıştır. Elektronik ödeme kartları ile toplu ulaşım araçlarına binerken ödeme yapmak daha kolaydır. Kolay ve uygun ulaşımdan faydalanmak isteyen Urfalılar Urfa Kart satın alarak bu hizmetten faydalanabilirler.

  Urfa Kart’a yüklenen bakiye ile yeterli bakiye olduğu sürece ulaşım ücreti ödenir. Yeterli bakiye kalmadığında hata verir ve ulaşımdan faydalanılamaz. Bu duruma düşmemek için kalan bakiye miktarı kontrol edilmeli önlem alınmalıdır.

  Urfa Kart Bakiye Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  Urfa Kart Bakiyenizi sorgulamak için internetten faydalanabilirsiniz. Urfa Kart’ın resmi internet sitesinden bakiye sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Bunun için kartınızın üzerinde bulunan kart numarasını ilgili alana girip işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Urfa Kart Bakiye Sorgulama işlemi için tıklayınız.

  Bakiyenizin yeterli olmaması durumunda bakiye yükleme işlemi yapmanız gerekir.

  Urfa Kart Bakiye Yükleme Nasıl Yapılır?

  • Kiosk Cihazları ile Urfa Kart Bakiye Yükleme
  • İnternet Sitesi Üzerinden Urfa Kart Bakiye Yükleme

  Kiosk Cihazları ile Urfa Kart Bakiye Yükleme

  BELSAN tarafından Urfa’nın bazı yerlerine yerleştirilen kiosk cihazları, 7/24 işlem yapabilme imkanı sağlıyor. Kiosk cihazının bulunduğu yere giderek kartınızı cihaza okutun ve yüklemek istediğiniz miktarı cihaza yerleştirerek bakiye yükleme işleminizi gerçekleştirin. Kiosk cihazlarının bulunduğu yerler şu şekildedir:

  • Aktarma Merkezi 1 (T1),
  • Aktarma Merkezi 2 (T2)
  • Osmanbey Kampüsü

  Kiosk cihazlarının yenileri şehre yerleştirilmektedir. Bulunduğunuz bölgeye en yakın dolum merkezini harita üzerinden öğrenmek için http://urfakart.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

  İnternet Sitesi Üzerinden Urfa Kart Bakiye Yükleme

  İnternetten kredi kartı ile Urfa Kart Bakiye Yüklemek için tıklayınız.

  Yukarıdaki bağlantıya tıklayarak akıllı biletim internet sayfasına ulaşabilir, buradan Urfa Kart bakiye yükleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bulunduğunuz il ve kart numaranızı ilgili alanlara girerek bakiye yükleyebilirsiniz.

  Bayilerden Urfa Kart Bakiye Yükleme

  Urfa Kart bayilerine giderek bakiye yüklemek istediğinizi söylerseniz, size yardımcı olur ve bakiyenizi yüklerler.

  Mobil Uygulama Üzerinden Urfa Kart Bakiye Yükleme

  Urfa kartınıza bakiye yüklemenin kolay ve tercih edilen bir diğer seçeneği ise mobil uygulamadır. Akıllı telefonunuza indireceğiniz Urfa Ulaşım mobil uygulaması ile bakiyenizi sorgulayabilir ve yükleme yapabilirsiniz.

  Play Store üzerinden Urfa Ulaşım mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız. 

  App Store üzerinden Urfa Ulaşım mobil uygulamasını indirmek için tıklayınız.