İçeriğe geç

Aksaray Kart 68 HES Kodu Yükleme

  Kart68, Aksaray ilinde şehir içindeki tüm toplu taşıma araçlarında indirimli seyahat etmenizi sağlayan bir ulaşım kartıdır. Şehir içi ulaşımdan daha kolay ve pratik bir şekilde yararlanabilmek için çıkan akıllı kartlardandır. Akıllı kartlar ile ödeme daha hızlıdır. Zahmetsiz ve pratik bir şekilde ulaşım ücreti ödenir ve yolculuk yapılabilir.

  Pandemi nedeniyle akıllı ulaşım kartlarına HES kodu yüklemek gerekiyor. HES kodu tanımlaması yapılmayan ulaşım kartları ile yolculuk yapmak yasaktır. Aksaray kart 68’inize HES kodu yükleme işlemi için makalemizden faydalanabilirsiniz. HES kodunu yüklemeden önce size özel üretilen HES kodunuzu almanız gerekir. Daha sonra aşağıda yazanları uygulayabilirsiniz.

  Aksaray Kart 68 HES Kodu Yükleme Nasıl Yapılır?

  Aksaray Kart68’inize HES kodunuzu yüklemek için aşağıdaki adımları eksiksiz ve doğru bir şekilde yapmanız gerekir. Bu işlem için E-Kent HES-Kart Eşleştirme sayfasını kullanmanız gerekir.

  • Buraya tıklayarak e-kent HES-Kart Eşleştirme sayfasını açın. 
  • Öncelikle ad, soyad, TC kimlik, hes kodu, doğum tarihi ve ulaşım kartı numarası bilgilerini tam ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekir.
  • Daha sonra doğrulama kodunu ilgili alana yazıp ‘ ‘ seçeneğini seçin.
  • Son olarak ‘Kaydet’ düğmesine tıklayın.

  HES Kodu Nasıl Alınır?

  3 farklı yöntem kullanarak HES kodunuzu alabilirsiniz.

  Hayat Eve Sığar Uygulaması ile HES Kodu Alma

  HES uygulamasını akıllı telefonunuza indirdikten sonra HES Kodu İşlemleri bölümünden giriş yapıp, HES Kodu Oluştur düğmesine tıklayın. Buradan HES kodunuzu oluşturup alabilirsiniz. Hayat Eve Sığar mobil uygulamasını telefonunuza indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

  Play Store – Hayat Eve Sığar uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  App Store – Hayat Eve Sığar uygulamasını indirmek için tıklayınız.

  SMS ile HES Kodu Alma

  Telefonunuzun mesaj kısmına gelip HES yazın, sonra aralarında boşluk bırakacak şekilde T.C kimlik numarasını, Türkiye Cumhuriyeti Kimliğinde bulunan seri numarasının son 4 hanesini ve kod paylaşım süresini yazın ve 2023’e kısa mesaj (SMS) yollayın. Kodunuz size gönderilecektir.

  E-Devlet ile HES Kodu Alma

  E-devlet sistemi daha önce kurum ve kuruluşlara giderek yapabileceğimiz bir çok işlemi artık daha pratik bir şekilde yapmamıza olanak sağlıyor. E -devlet sistemini kullanarak HES kodunuzu almanız mümkün. Bunun için sisteme giriş yaptıktan sonra sağ üst bölümde bulunan arama kısmına HES kodu sorgulama yazarak sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz.

  E-devlet internet sayfasına girmek için tıklayınız.

   E-devlet üzerinden HES kodu almak için tıklayınız.