İçeriğe geç

İzmirim Kart HES Kodu Sorgulama

  Pandemi nedeniyle Türkiye genelinde HES (Hayat Eve Sığar) kodu kullanımı başlamıştır. Bir çok yere girerken HES (Hayat Eve Sığar) kodu istenmeye başlamıştır. HES (Hayat Eve Sığar) kodunu tanımlamak zorunda olunan yerlerden biriside ulaşım kartlarıdır. Şehir içi toplu taşıma araçlarında kullanılan akıllı ulaşım kartlarına HES (Hayat Eve Sığar) kodu tanımlama zorunluluğu getirilmiştir. Bu karar ile hasta ve temaslı kişilerin halkın arasına karışması engellemek amaçlanmıştır. Bu sayede korona virüsün yayılma hızı azalarak bitmesi amaçlanmıştır. Makalemizde İzmirli vatandaşlar için İzmirim kartlarına nasıl HES (Hayat Eve Sığar) kodu tanımlayabileceklerini anlatacağız. İzmirim Kart HES Kodu tanımlama için aşağıda verilen yöntemleri kullanabilirsiniz. HES (Hayat Eve Sığar) kodu tanımlama işlemi çok kolaydır. Ancak önce HES (Hayat Eve Sığar) kodu alınması gerekir. HES (Hayat Eve Sığar) kodunu alabilmek için kullanabileceğiniz yollar şu şekildedir:

  HES (Hayat Eve Sığar) Kodu Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

  • Hayat Eve Sığar Uygulaması ile HES (Hayat Eve Sığar) Kodu Alma İşlemi
  • E-devlet ile HES (Hayat Eve Sığar) Kodu Alma İşlemi
  • SMS ile HES (Hayat Eve Sığar) Kodu Alma İşlemi

  İkisi internet aracılığı ile, birisi ise mesaj atarak olan bu yöntemlerden hangisi size kolay geliyorsa kullanabilirsiniz. Bu yöntemlerin ayrıntılı halini görmek için sizin için hazırladığımız HES Kodu Öğrenme başlıklı makalemize göz atabilirsiniz.

  İzmirim Kart HES Kodu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  İzmirim Kart HES Kodu Sorgulama işlemini yapabilmek için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir:

  İzmirim Kart HES kodu sorgulama işlemi için buraya tıklayınız.

  Yukarıdaki bağlantıya tıklayarak ilgili alanları doldurmanız gerekir. Bu şekilde HES kodunuzu ulaşım kartınıza tanımlayabilirsiniz.

  Daha önce almış olduğunuz hes kodunuzu İzmirim Kart sayfasına girerek kartınıza tanımlayabilir, sorgulama yapabilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki bağlantıya tıklayarak tanımlı hes kodunuz olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Bunun için bağlantıya tıklayın ve sizden istenen kart numaranızı girin. Sorgula düğmesine tıkladıktan sonra kartınıza tanımlı hes kodu sorgulama işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

  Tanımlı HES Kodu sorgulama işlemi için buraya tıklayınız.

  Eğer İzmirim Kart HES Kodu sorgulama işlemini yaparken sorun yaşarsanız, 320 0 320 numaralı çağrı merkezini arayarak bu konuda yardım alabilirsiniz.